mobile
REKLAMA

Wyśpij się dobrze!

Sen to niekiedy jedyna czynność w ciągu doby, która zapewnia nam regenerację. Nie trzeba więc przekonywać, że istotne jest to, na jakim materacu śpimy – to czas w którym odpoczywa nie tylko nasz mózg, ale również kręgosłup.

TAGI
Wyśpij się dobrze!

Znacznie zdrowszą i bardziej ekonomiczną alternatywą dla sof i kanap jest łóżko, w przypadku którego wymianie podlega jedynie zużywający się materac. Podstawą dobrego łóżka jest wygodny materac.

Kiedy kupujemy materac do swojego łóżka, często mamy tendencję do wybierania tych, na których leżąc, czujemy się bardzo przytulnie – czyli materacy bardzo miękkich. Nie jest to dobry wybór dla naszego kręgosłupa. Materac, który wybieramy nie może być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Leżąc na nim, powinniśmy czuć, że jest sprężysty. Trzeba pamiętać również o tym, że dobór materaca jest sprawą bardzo indywidualną, zależy od wielu czynników takich jak; przyzwyczajenie, upodobania, wagi, wzrostu i naszych ewentualnych problemów zdrowotnych.

Materac powinien się dopasować się do naszego ciała. Ten dobrej jakości ma strefy podparcia: głowy, lędźwi, ud i stóp, oraz strefę wysokiego komfortu w miejscu gdzie na materacu będą leżeć nasze biodra, ramiona i łydki. Dzięki tym strefom i lepszemu współczynnikowi miękkości nie ryzykujemy niewłaściwej pozycji kręgosłupa podczas snu. 
 
W dobrych sklepach meblarskich możemy znaleźć różne typy materacy i dowolnie dopasować do własnych preferencji. Najlepsze dla osób o nieco większej posturze są materace sprężynowe, z uwagi na swoją twardość. Nie sugerujmy się jednak tym atutem wybierając materace do łóżek małżeńskich, ponieważ mogą szybko ulec odkształceniu. Pary powinny zdecydować się na bardziej elastyczne materace wykonane z lateksu i syntetycznego kauczuku. Obecność lateksu, czyli w przypadku najlepszych materacy nawet 80%, zapewnia sprężystość, wytrzymałość, odpowiednie podparcie dla ciała oraz ogranicza rozmnażania się bakterii.

Udoskonaloną wersją materacy sprężynowych są te, w których sprężyny usytuowane są w kieszeniach. Im gęściej zostały rozmieszczone, tym materac jest bardziej elastyczny i lepiej sprawdza się w praktyce, nie występuje bowiem zjawisko falowania. Tego typu materace wyposażone są również w warstwę koksu, zapewniającego twardość, a uzupełnia go miękka pianka poliuretanowa.

Dla osób preferujących miękkie materace, bądź dla tych, którzy mają problemy z krążeniem i boją się ucisku na miednicę i kończyny przez twardsze łóżka, najlepsze będą materace termoelastyczne. Źródłem ich fenomenu jest struktura pianki, która pęcznieje pod wpływem ciepła, skutkiem czego dopasowuje się do ciała.

Idealnym materacem dla osób posiadających małe dzieci, będzie materac wysoko elastyczny, wykonany z hydrolateksu. Jest bardzo wytrzymały, odporny na wilgoć, a ponadto nie wywołujący alergii i nie absorbujący potu. W sprzedaży dostępne są różne stopnie twardości, które pozwolą na dopasowanie do kształtu ciała.

Kiedy kupimy materac, musimy pamiętać również o jego ochronie. Najbardziej praktyczne będą w tym wypadku pokrowce bawełniane – przepuszczające powietrze i odprowadzające wilgoć. Do szycia pokrowców wykorzystuje się niekiedy również jedwab, który pochłania wilgoć, oraz włókno bambusa, które doskonale reguluje temperaturę i jest idealne dla alergików. 

Serdecznie zapraszamy do  salonu meblowego Orion, w którym nie tylko wybierzesz wymarzone łóżko, ale również rozjaśnisz swoje wątpliwości co do tego, jaki materac będzie dla ciebie najlepszy.

Orion Meble Sosnowe
ul.1 Sierpnia 46
02-134 Warszawa 
tel.: 22 8467786
www.meblesosnowe.pl
materace-orion.pl 
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko