mobile
REKLAMA

Wystartowała Letnia Scena Muzyczna Hulakula

Za nami pierwszy z serii koncertów w ramach Letniej Muzycznej Sceny Hulakula. 30 czerwca cykl zainaugurował koncert Marek Piekarczyk Akustycznie, a artyście towarzyszyli Tadeusz Apryjas grający na gitarze i Jacek Borowiecki, który dopełnił występ brzmieniem cajona. Wieczór rozpoczął występ debiutanta – gitarzysty Adama „Nokka” Jędrzejczyka, którego wspierał grą na instrumentach perkusyjnych Krzysztof Wawrzyniak.

Informacja prasowa
Wystartowała Letnia Scena Muzyczna Hulakula

W sobotni wieczór w nastrojowej atmosferze letniego ogródka Hulakula miało miejsce kameralne spotkanie z muzyką – koncert, na którym Marek Piekarczyk zaprezentował utwory należące do kanonu polskiej piosenki we własnej aranżacji, a także autorskie kompozycje. Piosenkarzowi, który niedawno rozstał się z grupą TSA, akompaniowali Tadeusz Apryjas na gitarze akustycznej oraz Jacek Borowiecki na skrzyni perkusyjnej – cajonie. Publiczność nie tylko wysłuchała znanych utworów poprzeplatanych opowieściami gwiazdy o kulisach i historii jego występów na scenie, ale też dała się namówić na wspólne wykonywanie piosenek z artystą.

W liryczny klimat koncertu wprowadził publiczność gitarowy występ
Adama „Nokka” Jędrzejczyka przy akompaniamencie dźwięków instrumentów perkusyjnych – djembe i cajona – w wykonaniu Krzysztofa Wawrzyniaka. Usłyszeliśmy program złożony z coverów znanych przebojów oraz własnych utworów gitarzysty.

Spotkanie poprowadził z powodzeniem autor programu artystycznego cyklu – dziennikarz muzyczny
Jacek Wroński. W roli konferansjera wspierał go współpracujący przy przedsięwzięciu Szymon Jędrzejczyk, a na scenie pojawiły się również inne zaangażowane w projekt osoby, także po to, by przeprowadzić konkurs muzyczny dla uczestników wydarzenia.

Był to pierwszy z koncertów, które przez całe wakacje będą odbywać się na
Letniej Muzycznej Scenie, o której tak mówi twórca, a zarazem ambasador cyklu:

W trakcie wieloletniej pracy dziennikarskiej spotkałem mało znane, ale bardzo ciekawe zespoły. Ci ludzie grają bardzo fajną muzykę, mają dobry warsztat i świetne pomysły, a mimo to nie mają siły przebicia, ponieważ nie stoi za nimi żadna duża firma fonograficzna z astronomicznym budżetem. Takim młodym artystom trzeba pomagać zaistnieć. Letnia Scena Muzyczna Hulakula jest do tego idealna. Tutaj jest miejsce dla doświadczonych muzyków oraz utalentowanych młodych artystów.

Najbliższa okazja na poznanie wschodzącego talentu – to koncert uzdolnionej absolwentki szkoły muzycznej – Vesny Leszczyńskiej, która poszła w ślady znanych rodziców: mamy, Alicji Borkowskiej, która jest muzykiem i taty, Roberta Leszczyńskiego, który był dziennikarzem muzycznym. Młoda artystka wystąpi na Letniej Scenie Muzycznej już w sobotę, 14 lipca. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00, a wstęp do godz. 20:00 będzie bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Letnia Scena Muzyczna
Sobota, 14 lipca, godz. 20:00
Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta
ul. Jagiellońska 82B, Warszawa
Aktualny lineup wydarzania dostępny na stornie:
www.hulakula.com.pl

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda