mobile

Wystawa "Jedyna Taka Mama" od dziś w Arkadii

W centrum handlowym Arkadia otwarta została dzisiaj wystawa Jedyna Taka Mama, której organizatorem jest Urząd Dzielnicy Wola. Celem projektu jest promocja macierzyństwa bez barier i pokazanie, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w byciu dobrą i odpowiedzialną mamą.

Marcin Kalicki
Wystawa "Jedyna Taka Mama" od dziś w Arkadii

Jedyna Taka Mama to innowacyjny projekt prowadzony przez Fundację Jedyna Taka, która chce wesprzeć kobiety realizujące się w macierzyństwie oraz zainspirować te panie, które chciałyby założyć rodzinę, ale ciągle się boją. Fundacja Jedyna Taka pragnie udowadniać, że osoby z niepełnosprawnością mogą normalnie funkcjonować i realizować się w wielu dziedzinach, w tym w rodzicielstwie. Znalezienie przystosowanego gabinetu ginekologicznego, lekarza, który uczciwie potraktuje pacjentkę na wózku, sprzętu ułatwiającego transport niemowlaka czy – po prostu – szpitala gdzie kobieta z niepełnosprawnością będzie mogła urodzić dziecko, to ogromne wyzwanie i problem, który niełatwo przeskoczyć.

Projekt Jedyna Taka Mama chce przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu oraz zwrócić uwagę na potrzeby kobiet z niepełnosprawnością. Jego celem jest zmiana wizerunku kobiet z niepełnosprawnością, promocja macierzyństwa bez barier oraz pokazanie, że każda kobieta bez względu na sposób poruszania się ma prawo do tego by być mamą. –Mamy z niepełnosprawnością muszą się codziennie zmagać nie tylko z barierami architektonicznymi, ale również i tymi mentalnymi, z którymi zdecydowanie najtrudniej jest walczyć. O macierzyństwie kobiet z niepełnosprawnością się nie rozmawia. Dla większości jest to temat tabu, a przecież w tym temacie jest tak wiele do zrobienia. Dlatego też postanowiliśmy wyjść do mam z projektem Jedyna Taka Mama i pokazać, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w byciu dobrym rodzicem. Dziecko kocha swoją mamę najbardziej na świecie, dla niego nie jest ważne to, w jaki sposób porusza się jego mama, liczy się jej miłość, a ona nie ma barier – mówi Katarzyna Wojtaszek, prezes Fundacji Jedyna Taka.

W dniach 26.05-9.06 w Arkadii będzie można obejrzeć wyjątkową wystawę – Jedyna Taka Mama. Na wystawie zostaną zaprezentowane zdjęcia 15 kobiet z niepełnosprawnością ruchową, które wraz ze swoimi dziećmi wzięły udział w sesjach zdjęciowych w Warszawie, Gdańsku, Dzierżoniowie i Krakowie, poprzedzonych castingiem internetowym. Każda z nich jest zupełnie inna, za każdą z nich jest inna historia, ale wszystkie łączy coś najpiękniejszego w życiu każdej kobiety – wszystkie są cudownymi mamami. – Zawsze staramy się wspierać różnego rodzaju projekty społeczne, dlatego włączyliśmy się do projektu Jedyna Taka Mama. Mam nadzieję, że tego typu akcje sprawią, że będziemy rozmawiać o likwidacji barier, nie tylko tych architektonicznych. Warszawa jest miastem dla wszystkich, dlatego chcemy promować wartości tolerancji, zrozumienia i akceptacji – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola. – Zapraszam wszystkich mieszkańców do obejrzenia tej niesamowitej wystawy. Startujemy w najbliższą niedzielę o godz. 11:00 – dodaje.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy gościć na naszym terenie tak szczytną inicjatywę. Arkadia zawsze starała się być centrum handlowym bez barier, dostępnym dla każdego, dlatego temat równych szans jest nam szczególnie bliski – mówi Filip Kryłowicz, dyrektor Arkadii. – Zapraszamy wszystkich serdecznie, wystawa dostępna będzie przy wejściu głównym do Arkadii od 26 maja do 9 czerwca – dodaje.

Źródło: informacja prasowa/Fot. Sebastian Wolny

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda