mobile

Wzrost ceny biletów i karnetów na Polonię Warszawa. Kibice oburzeni

Polonia Warszawa, która z trudem utrzymała się w minionym sezonie w III lidze (jest to IV poziom rozgrywek) ogłosiła nowe ceny karnetów i biletów na mecze klubu. Tak drogo jeszcze nie było, a ceny za bilet czy karnet porównywalne są z tymi na mecze w najwyższej lidze, czyli PKO Ekstraklasie.

Tomasz Ściskalski
Wzrost ceny biletów i karnetów na Polonię Warszawa. Kibice oburzeni

Cena za karnet dla osoby powyżej 18 lat, ale nie seniora to 420 zł! Za tę kwotę kibic będzie mógł obejrzeć 16/17 meczów swojej drużyny. Jeśli taki kibic zdecydowałby się na zakup pojedynczego biletu, będzie musiał się liczyć z kwotą 40 zł. Za taką cenę można już kupić bilet na mecz Legii Warszawa, czyli drużyny, która w minionym sezonie zajęła 1 miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej, czyli w PKO Ekstraklasie. Za kwotę 40 zł można też obejrzeć mecze innych drużyn PKO Ekstraklasy.

Polonia oferuje również tańsze bilety dla dzieci i młodzieży, kobiet i seniorów, osób niepełnosprawnych, ale także dla osób VIP, czyli tzw. „Czarne Karnety”, które za dodatkowe przywileje będą musiały zapłacić jeszcze wyższe kwoty niż dotychczas.

Polonia Warszawa w tegorocznym, „koronawirusowym” sezonie zajęła 17 miejsce, czyli przedostatnie w tabeli III ligi. W związku z takim obrotem spraw wzrost cen na Polonię zaskakuje. Poza tym kto będzie chciał za takie kwoty oglądać występy zespołu grającego na czwartym poziomie rozgrywek?

"Za drogo. Nie wszystkich stać na żeby za IV poziom rozgrywkowy płacić więcej niż płaci sie zazwyczaj za ekstraklasę. Ludzie mają potrzeby, inne pasje, rodzinę na utrzymaniu i oszczędzają. W poprzednim sezonie ceny były optymalne, wzrost cen biletów i tak w niewielkim stopniu rekompensuje całkowite koszty. Zły ruch" - komentował jeden z kibiców Polonii na portalu Dumastolicy.pl.

"To chyba logiczne, że jesteś bardziej skłonny zapłacić 40 zł za ekstraklasę (przymykając oko na infrastrukturę i wygodę obiektu), niż za śmieszną III ligę. Karnet za poprzedni sezon w cenie 350 zł był z koszulką, jeżeli dobrze pamiętam było to 250 zł bez koszulki. Mnie stać, ale myślę o tych, których nie koniecznie" – mówił kolejny kibic.

Część z kibiców wykazywało zrozumienie dla decyzji klubu o podniesieniu cen biletów argumentując to faktem, że w karnecie jeden mecz wychodzi za 24 zł, a nie 40 jak w przypadku zakupu pojedynczego biletu, a poza tym zakup biletu przez internet to kwota 30 zł, a nie jak w kasie klubu 40. Wciąż jednak problem z takim rozwiązaniem mogą mieć kibice, zwłaszcza ci starsi, którzy przyzwyczaili się do zakupu biletów w klubowych kasach.

Warto wspomnieć, że Polonia Warszawa miała dużo szczęścia w tegorocznym sezonie III ligi. Zajmując przedostatnie miejsce w tabeli zespół powinien spaść do IV ligi. Tak się jednak nie stało i zespół z Warszawy, jak i reszta zespołów, które miały spaść do niższej klasy rozgrywkowej utrzymały się w lidze, a w następnym sezonie w III lidze będzie grać więcej drużyn.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda