mobile
REKLAMA

XIV Landowski Boxing Night. Polska - Szwecja

Przed nami XIV Landowski Boxing Night. Tak jak poprzednie edycje, gala boksu odbędzie 27 kwietnia, w sobotę, w warszawskiej Hali Gwardii kultowej dla historii polskiego boksu. Polscy pięściarze skonfrontują się z zawodnikami ze Szwecji.

Informacja prasowa
TAGI
XIV Landowski Boxing Night. Polska - Szwecja

To będzie rewanż ze Szwedami. Skandynawowie wzięli udział w Landowski Boxing Night rok temu i postawili polskim zawodnikom, podopiecznym Landowski Boxing School wysoką poprzeczkę.

- Chcemy zrewanżować się naszym kolegom ze Szwecji. Za pierwszym razem dali naszym zawodnikom trudne walki. Od tego momentu jednak mieliśmy galę z wymagającym Anglikami i wierzę, że teraz to doświadczenie zaprocentuje – mówi Łukasz Landowski, organizator gali i trener młodych adeptów pięściarstwa w Landowski Boxing School.

Mecz Polska - Szwecja zostanie rozegrany na zasadach boksu olimpijskiego. – Te walki na takich galach jak nasza są niezwykle ważne dla zawodników. Należy pamiętać, że nie mamy ligi bokserskiej, gdzie bokserzy na bieżąco mogliby zdobywać doświadczenie. Dlatego tak wiele małych, ale bardzo ciekawych pięściarsko gal możemy ostatnio zaobserwować w środowisku bokserskim. Tylko tak możemy je zaktywizować, a młodzieży bokserskiej dać szansę na rozwój – tłumaczy Łukasz Landowski.

Tradycyjnie wystąpią też tzw. koneserzy boksu, czyli osoby rekreacyjnie uprawiające boks. – Jak czasem patrzę na te walki to mam wrażenie, że są bardziej zacięte niż walki bokserów olimpijskich. To ludzie którzy codziennie chodzą do pracy, a po niej chcą po prostu wyżyć się i pokazać się znajomym na co ich stać w ringu. Oczywiście, prezentują też odpowiedni poziom wyszkolenia, bo uczęszczają do nas wcześniej na zajęcia. Jest na co popatrzeć, a rodziny i znajomi takich osób gorąco je dopingują – mówi Łukasz Landowski

Na widowni nie zabraknie znanych osób ze środowiska bokserskiego - byłych i obecnych reprezentantów pięściarstwa w olimpijskim i zawodowym boksie. Galę poprowadzi Szymon Majewski.

Wstęp na galę jest bezpłatny, ale jeżeli ktoś chce wesprzeć inicjatywę Landowski Boxing Night może wykupić pakiet VIP z miejscem tuż przy ringu.

XIV Landowski Boxing Night. Polska – Szwecja, 27 kwietnia, sobota, godz. 19-23.00, Hala Gwardii, Plac Żelaznej Bramy 1, Warszawa

Informacje i pakiet VIP można uzyskać u Łukasza Landowskiego, tel. 602 80 80 70 lub biorąc udział w naszym konkursie!

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda