mobile

XXII Festiwal Nauki

W dniach 21–30 września odbędzie się XVIII Warszawski Festiwal Nauki. Ma on na celu popularyzację nauki w społeczeństwie. Podczas tej edycji, podobnie jak w ubiegłych latach, na uczestników festiwalu czeka wiele fascynujących wykładów, pokazów i warsztatów. Dostępny jest już szczegółowy program imprezy.

Informacja prasowa
XXII Festiwal Nauki

Pierwszy Festiwal Nauki w Warszawie odbył się we wrześniu 1997 roku. Trwał dwa dni, w czasie których zorganizowano 72 spotkania. Rok później, podczas dziesięciu festiwalowych dni, zorganizowano już 215 imprez: wykładów, pokazów, warsztatów. Przez kolejne lata warszawski Festiwal Nauki stawał się coraz bardziej zauważalny w mieście, kolejne instytucje organizowały imprezy naukowe, z każdym rokiem zwiększała się też liczba festiwalowej publiczności.

Głównym zadaniem Festiwalu było i pozostaje zaprezentowanie pracy naukowców, ich badań i osiągnięć - zarówno tych na skalę polską, jak i światową. Organizowane wydarzenia prezentują najróżniejsze dziedziny nauki - od fizyki i chemii, przez biologię, matematykę, historię, socjologię, archeologię aż po filozofię czy historię sztuki.

Poprzez prezentację badań naukowych w otwartej i przystępnej formie informujemy o znaczeniu nauki w budowaniu społeczeństwa wiedzy i dajemy uczestnikom narzędzia umożliwiające krytyczne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość.

Choć nauka nie odpowiada na wszystkie pytania, jakie nurtują myślącego człowieka, jest chyba najbardziej uniwersalnym osiągnięciem ludzkości. Niezmienne od lat pozostaje festiwalowe przesłanie, że „brak inwestycji w naukę, to inwestycja w ignorancję“.

Zajęcia zaplanowane przez Wydział Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w ramach XXII Festiwalu Nauki 2018:

27. września: „Nieuczciwe i nieetyczne praktyki publikacyjne naukowców w dobie nadmiaru informacji”-  dr Mariusz Panczyk Zakład Dydaktyki i Efektów Kształcenia. Godz. 15 00, CBI sala 8.
24. września: „Żywienie emocjonalne czyli jak emocje kierują zachowaniami żywieniowymi człowieka” - dr n. o zdr Mariusz Jaworski, Zakład Dydaktyki i Efektów Kształcenia. Godz. 15 00, Sala 140/139, CD.
28. września: „Rak piersi i szyjki macicy - czy to tylko sprawy kobiece?” dr hab. Anna M. Badowska-Kozakiewicz,Marta Maksimiuk, Aleksandra Sobiborowicz, Anna Liszcz - Zakład Biofizyki i Fizjologii Człowieka, godz. 16.00, CBI sala nr 8.
25. września: „Od poczęcia do narodzin - rozwój i narodziny człowieka – pomoc człowiekowi w przyjściu na świat” - dr n. med Grażyna Bączek, Zakład Dydaktyki Ginekologiczno – Położniczej. Godz. 16.00. – 18.00, Zakład Dydaktyki Ginekologiczno – Położniczej, ul. Żwirki i Wigury 81.
27. września: „Powiedz „NIE” odleżynom”- dr n. o zdr. Zofia Sienkiewicz, dr n. o zdr. Ewa Kobos. Godz 16.00-18.00, ul Erazma Ciołka 27; Zakład Pielęgniarstwa Społecznego II piętro sala 205. 

Oprócz wyżej wymienionych zajęć odbędą się jeszcze spotkania o charakterze zamkniętym , w których będą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

Fot.: www.festiwalnauki.edu.pl

Źródła: 
- www.festiwalnauki.edu.pl;
- www.wum.edu.pl

 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda