mobile

Z EKOLOGIĄ NA TY we wszystkich szkołach, przedszkolach i parkach

VI Edycja Budżetu Obywatelskiego 2020 na ostatniej prostej - 23 września koniec głosowania. Za nami zgłoszenie projektów - ich ocena - a teraz głosowanie, które dobiega końca, następnie ogłoszenie wyników 3 października.

 

Redakcja
TAGI
Z EKOLOGIĄ NA TY we wszystkich szkołach, przedszkolach i parkach

Większość z pewnością miała już swój udział w oddawaniu głosów na przestrzeni lat na wybrane przez siebie projekty. O tym, jak na wielką skalę odznaczają się te realizacje wybrane dzięki głosom mieszkańców, może świadczyć dobitnie kwota 250mln zł przeznaczona do tej pory.

 

W obecnej edycji, choć ta różni się pod kilkoma względami zgodnie z zapisami ustawy od poprzednich, jedno pozostało bez zmian, a mianowicie fakt, że to dzięki zaangażowaniu mieszkańców można wpłynąć na zmiany w lokalnej społeczności, w najbliższym otoczeniu.

 

Licząc na udział, a tym samym oddanie głosów na wybrane z listy projekty, pani Dorota Makarewicz, nasza rozmówczyni wierzy, że wspólnie przyczynimy się do tego co może utrakcyjnić rzeczywistość wokół nas z pożytkiem dla wszystkich grup wiekowych, a w szczególności dzieci.

 

I właśnie w myśl tej zasady zgłosiła w tym roku projekty dla wszystkich, od najmłodszego do najstarszego. Jednocześnie zwraca się do Państwa z prośbą o równoczesne oddanie głosów na następujące projekty:

 

(W kolejności są to projekty na liście do głosowania -dzielnicowe z Ursynowa z poniższymi numerami)

 

Projekt nr 56 - STOP UPAŁOM -EKOLOGICZNE KURTYNY MGIEŁKOWE obniżające znacząco, bo nawet do 12 C temperaturę otoczenia. Bardzo istotny jest fakt, że wybierając ten właśnie projekt przyczynicie się Państwo do tego, że instalacje zostaną zamontowane nie tylko w parkach, ale co bardzo istotne na stan zdrowia dzieci m.in. podczas tak dotkliwych upałów jakie miały miejsce tego lata na terenach wszystkich przedszkoli i szkół łącznie z tymi gdzie jest rozpoczęta budowa.

 

Projekt nr 82 - Ekologiczne ławki dla mam karmiących z zadaszeniem i przewijakiem przeznaczone zarówno dla mam karmiących, jak również przewijających niemowlaki. Przez to, że są na stałe zakotwione w ziemi - nie ma obawy, że się przewrócą. Nie bez znaczenia jest też fakt, że proponowane ławki w elementach widocznych na zewnątrz, są całkowicie ekologiczne - bo wykonane z drewna. Ma to też ogromne znaczenie szczególnie podczas upałów, bowiem elementy drewniane nie nagrzewają się tak mocno i niebezpiecznie jak metalowe, które dodatkowo korodują.

 

Projekt nr 105 - Małe ZAKOPANE latem i zimą - to z kolei ostatnia propozycja polegająca na instalacji ekologicznych i do tego całkowicie bezpłatnych lodowisk i górek lodowych, w czasie blisko 2 miesięcy z których będą mogły korzystać nie tylko dzieci, ale całe rodziny z terenu Ursynowa, zarówno w porze zimowej jak i letniej nawet podczas takich upałów jakie miały miejsce ostatnio, Każdy kto odwiedzi to miejsce dostanie bezpłatnie łyżwy, a osoby, które nie potrafią jeżdzić będą miały okazję do jej nauki dzięki specjalnym pingwinkom ułatwiającym szybką naukę jazdy. Jeżeli projekt zaistnieje w naszej ursynowskiej przestrzeni, to warto wspomnieć, że będzie on dostępny w kilku miejscach na terenie Ursynowa i może się stać ciekawą alternatywą ruchu na powietrzu m.in dla tak wszechobecnych wśród dzieci komputerów, konsol etc.

 

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Warszawy, niekoniecznie zameldowane. Głosować mogą nawet dzieci, warunkiem jest  posiadanie numeru PESEL. 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda