mobile
REKLAMA

Zabytkowe tramwaje w lany poniedziałek

W Poniedziałek Wielkanocny podróżni znów będą mieli okazję przejechać się zabytkowymi tramwajami i poczuć się jak mieszkańcy dawnej Warszawy.

Zarząd transportu Miejskiego
TAGI
Zabytkowe tramwaje w lany poniedziałek

W poniedziałek, 17 kwietnia, uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa W, kursująca w ramowych godzinach 12.00 – 18.00 na trasie: 

PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Al. Jerozolimskie – most Poniatowskiego – al. Poniatowskiego –  al. Zieleniecka – Targowa – Kijowska – al. Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA.

Na trasę linii W wyjadą, użytkowane już w latach 40. wagony N oraz wagony K - popularnie nazywane „Berlinkami”. Pojawi się także skład 105Na, którego wielu warszawiaków może jeszcze pamiętać z warszawskich ulic.

W tramwajach linii W będzie obowiązywała taryfa ZTM. Bilety krótkookresowe będą kasowane przez konduktorów – członków Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Na biletach jednorazowych przesiadkowych oraz czasowych konduktorzy umieszczać będą pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie rozpoczęcia przejazdu. 

Trzeba pamiętać, że przejazd na podstawie ważnego biletu okresowego (krótko lub długookresowego) możliwy będzie po wcześniejszym jego skasowaniu (aktywowaniu karty) w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra. W tramwajach linii W nie będzie można aktywować karty.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko