mobile

Zadbaj o cerę… modnie!

Coraz częściej sięgamy po gadżety do twarzy, które wspomagają naszą codzienną pielęgnację. Wszystko po to, aby nasza skóra wyglądała młodo, była promienna i rozświetlona. Prawdziwym hitem w ostatnim czasie okazały się wałeczki do masażu twarzy i szczoteczki soniczne.

Karolina Sakowska/ fot. pexels.pl
Zadbaj o cerę… modnie!

Wałeczek/ roller do masażu twarzy

Jego działanie jest inspirowane pielęgnacją japońską. Najczęściej są one wykonane z jadeitu
i różowego kwarcu. Metoda działania jest bardzo prosta -chłód wydzielany przez wałeczek - zamyka pory, zmniejsza opuchliznę i cienie pod oczami, poprawia krążenie krwi, rozluźnia mięśnie i odpręża. Dodatkowo -
dobrze wykonany masaż ma działanie liftingujace i pomaga w spłyceniu zmarszczek. Najlepiej robić go w różnych kierunkach - od dołu do góry i od wewnątrz do zewnątrz. Najważniejszą zasadą, o której należy pamiętać, to dobrze oczyszczona skóra twarzy przed rozpoczęciem masażu.

Aby przyrząd posłużył nam jak najdłużej, należy o niego odpowiednio dbać. Pilnować, aby metalowe elementy nie miały kontaktu z woda, kosmetykami. po każdym użyciu kamień należy delikatnie, ale dokładnie oczyścić miękką ściereczką lub wacikiem. Zgodnie z zaleceniami producenta, raz na kilka tygodni wałeczek należy pozostawić w nasłonecznionym miejscu. Kamień naładuje się energią słoneczną i odzyska swój blask oraz właściwości. W polskich sklepach internetowych ceny zaczynają się od około 50zl.

Szczoteczka soniczna

Ze sporym wydatkiem wiąże się natomiast zakup szczoteczki sonicznej. Produkt dokładnie, ale bardzo delikatnie - za pomocą sonicznych pulsacji - usuwa zanieczyszczenia i sebum oraz obumarłe komórki naskórka. Dzięki różnym stopniom regulacji, doskonale sprawdzi się do oczyszczania każdego rodzaju skory. Zgodnie z obietnicami producentów, zapewnia promienny, jasny i zdrowy wygląd skóry już po kilku użyciach.

Na rynku pojawia się coraz więcej tego typu urządzeń. Czym kierować się przy wyborze takiej szczoteczki? Poniżej przedstawione zostały najważniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę:

  • ilość pulsacji na minutę i regulacje poziomów intensywności,

  • materiał, z którego jest wykonana - najlepiej, aby był to silikon medyczny. Jest on dużo bardziej higieniczny niż np. szczotki wykonane z nylonu. Dzięki temu jest po prostu bezpieczniejsza w użytkowaniu. Postępując zgodnie
    z zaleceniami producenta i czyszcząc ja w odpowiedni sposób, minimalizujemy ilość bakterii rozwijających się na jej powierzchni,

  • sposób ładowania - nie wszystkie szczoteczki można ładować. Niektóre z nich nie mają takiej możliwości - działają wyłącznie przez określony czas - np. do 100 użyć,

  • długość pracy na jednym naładowaniu,

  • wodoodporność.

Sposób użycia szczoteczki jest bardzo prosty. Na twarz należy nanieść żel myjący, który stosujemy na co dzień i delikatnymi, okrężnymi ruchami myć skórę przez około 1 minutę. Następnie opłukać twarz wodą i osuszyć, po czym nałożyć swój ulubiony krem/serum/olejek kończąc tym samym pielęgnację.

Zarówno roller jak i szczoteczka soniczna nie są gadżetami niezbędnymi, aby dbać o urodę. Natomiast niewątpliwie stanowią znakomite uzupełnienie codziennej pielęgnacji skory twarzy.


 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda