mobile
REKLAMA

Zainwestuj w siebie z siłownią WBA i wodą Redox!


O tym jak ćwiczyć, a jak regenerować i nawadniać organizm po wzmożonym wysiłku, opowie Wojciech Mizielski, właściciel siłowni WBA.

Redakcja
TAGI
Zainwestuj w siebie z siłownią WBA i wodą Redox!

Czy jest jakaś granica w przypadku trenowania na siłowni, której lepiej nie przekraczać?
Wskazany jet umiarkowany wysiłek. Należy ćwiczyć w granicach zdrowego rozsądku. Tak naprawdę trudno jest przedawkować sport, nasz organizm adaptuje się do konkretnych warunków wysiłkowych. Można zrobić sobie krzywdę wykonując źle jakieś ćwiczenia, ale sam wysiłek nigdy nie jest szkodliwy, nawet kiedy jest codzienny i intensywny.
Jak często trzeba ćwiczyć, jeśli naszym celem nie jest zbudowanie masy mięśniowej, ale po prostu utrzymanie formy?
Wszystko zależy od konkretnego organizmu, ale zawsze ćwiczenia trzy razy w tygodniu to minimum. W takim przypadku należy naprzemiennie wykonywać ćwiczenia siłowe i areobowe, budować mięśnie, ale również dbać o swoją kondycję. Człowiek to nie tylko mięśnie. Trzeba dbać o swoje serce i o swoją odporność. Po każdym większym wysiłku  najważniejsze jest uzupełnianie witamin i minerałów.
W jaki sposób należy odżywić nasze komórki po wysiłku?
 Przede wszystkim istotne jest nawodnienie organizmu, przy jednoczesnym zachowaniu równowagi kwasowo-zasadowej. W naszym ciele jest ok. 80 bilonów komórek. Wszystkie współpracują ze sobą, tworząc tkanki i narządy. Każda komórka posiada układ pokarmowy, oddechowy, nerwowy i wydalniczy. Komórki można porównać do małych piecyków, które spalając generują energię oraz kwaśną pozostałość po spalaniu. Nasze ciało usuwa ją, angażując m. in. nerki wątrobę, płuca i jelita. Komórki najskuteczniej pracują wówczas, gdy w organizmie zachowana jest równowaga kwasowo-zasadowa. Organizm posiada układ regulujący, ale jest on oparty na zasobach, tzn. że działa tylko wtedy,gdy jesteśmy odpowiednio odżywieni i nawodnieni.
Jaką wodę pić i co powinniśmy spożywać, by uzupełnić witaminy zachować równowagę kwasowo-zasadową?
Pewne witaminy są ważniejsze od innych. Witaminy C organizm nie wytworzy sam, a my nie przyjmiemy odpowiedniej ilości w posiłkach, bo nie mamy na to czasu. Nie ma kiedy wciskać soku ze świeżych owoców. Należy uzupełniać magnez, cynk i witaminę B. Podstawą całej suplementacji jest odpowiednia woda – jonizowana, z zapisem magnetycznym ziemi i o odpowiedniej strukturze, taką wodą jest woda Redox, dostępna w siłowni WBA. Naszym klubowiczom przedstawiamy profesjonalny program, jak nawodnić organizm przed, po i w trakcie wysiłku, tak by utrzymać równowagę kwasowo-zasadową.
Więcej o tym jak dbać o siebie podczas wysiłku i czym jest odkwaszani organizmu w kolejnych wydaniach.
WBA Fitness Club Siłownia 
Powstańców Śląskich 9 
tel. 506 041 150 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko