mobile

Zajęcia sportowe. Z jakich warto skorzystać

Aktywność sportowa jest niezwykle ważna w czasie rozwoju dziecka. Wiele maluchów potrzebuje znacznie więcej ruchu niż zapewniają to zajęcia w szkole. Dlatego też warto zapoznać się z ofertą zajęć sportowych w okolicznych placówkach. Dzielnicowe ośrodki sportu często proponują szeroki wachlarz zajęć dla dzieci i młodzieży.

Róża Paszkowska
TAGI
Zajęcia sportowe. Z jakich warto skorzystać

Pierwszym miejscem, w którym warto sprawdzić ofertę zajęć sportowych są placówki OSiR – Ośrodki Sportu i Rekreacji, funkcjonujące w wielu dzielnicach miasta. Na Pradze Południe można skorzystać z zajęć na kilku basenach. Pływalnia Wodnik na Gocławiu oferuje zarówno indywidualne lekcje pływania, jak i zajęcia grupowe. Nauka dla dzieci odbywa się w grupach podzielonych ze względu na umiejętności na kilka etapów – od zupełnych podstaw po szlifowanie umiejętności pływackich. Pływalnia Szuwarek, położona przy Parku im. Pułkownika Szypowskiego „Leśnika”, również oferuje zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, na różnym poziomie zaawansowania. W centrum Grochowa położona jest natomiast Hala Siennicka. Znajdziemy w niej pełnowymiarową salę sportową dostosowaną do wszystkich rodzajów gier. Trenować mogą tu mali siatkarze, koszykarze, piłkarze. Mniejsza sala umożliwia natomiast prowadzenie zajęć fitness oraz nauki tańca. Hala Siennicka umożliwia również grę w badmintona ora tenisa stołowego. W ośrodku znajdziemy także siłownię oraz bieżnię lekkoatletyczną. Wszystko to uzupełnia ścianka wspinaczkowa, na której pod okiem instruktora dzieci mogą spróbować swoich sił we wspinaczce sportowej. Atrakcyjną ofertę dla młodych sportowców ma również OSiR Wawer. Oprócz pływalni znajdziemy tu salę do aerobiku, siłownię, boisko do squasha oraz lodowisko działające naprzemiennie ze skateparkiem. Kolejnym miejscem, które warto sprawdzić, jest Środowiskowa Hala Sportowa Saska na Saskiej Kępie.
Wybierając pozalekcyjne zajęcia sportowe dla dziecka warto uwzględnić kilka kwestii. Przede wszystkim ważna jest chęć malucha do uczestniczenia w zajęciach i jego zainteresowanie daną dyscypliną sportu. Poza tym konieczne jest uwzględnienie indywidualnych predyspozycji oraz przeciwwskazań. Obowiązkowo należy poinformować instruktora prowadzącego zajęcia o wszelkich dolegliwościach i ograniczeniach dziecka. Dzięki temu zajęcia sportowe będą bezpieczne, przyjemne i dostosowane do możliwości uczestników.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko