mobile
REKLAMA

„Zapytaj o Polskę” na Bemowie

Finałowa Gala III Festiwalu Piosenki Patriotycznej odbędzie się w piątek 10 listopada 2017 r. o godz. 12:00 w sali widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury (ul. Górczewska 201).

Informacja prasowa/ fot. pixabay.com
„Zapytaj o Polskę” na Bemowie

Podczas koncertu Galowego III Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Zapytaj o Polskę” usłyszeć będzie można najpiękniejsze pieśni niepodległościowe w wykonaniu uczniów warszawskich szkół podstawowych. Honorowy patronat nad koncertem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Festiwal to cykliczne wydarzenie zainicjowane przez dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 82 na Bemowie. Finałowy koncert stanowi zwieńczenie III edycji Festiwalu, w której udział wzięło 11 warszawskich szkół podstawowych, w tym 4 z dzielnicy Bemowo. Łącznie podczas przesłuchania konkursowego, które odbyło się 18 października na scenie sali widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury, zaprezentowało się 189 wykonawców.

– Uważam, że każda inicjatywa, która pomaga kształtować patriotyczne postawy, jest cenna. Ta jednak jest w moim odczuciu szczególna, bo łączy nie tylko walory edukacyjne, ale jest też, a może przede wszystkim, świetną zabawą, szansą rozwoju i pochwalenia się talentem. Musze przyznać, że uczestnicząc w ubiegłorocznej edycji, byłem zaskoczony, jak wielki talent drzemie w naszych uczniach. Szczerze nie mogę się doczekać piątkowego koncertu – mówi zastępca burmistrza dzielnicy Bemowo Błażej Poboży.

Festiwalu cieszy się dużym uznaniem, o czym świadczą liczne patronaty III edycji: Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Powstania Warszawskiego, a także Burmistrza Dzielnicy Bemowo.

Informacja prasowa dzielnicy Bemowo


 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko