mobile

Zarząd Żoliborza w końcu wybrany

Na ostatniej sesji Rady Dzielnicy Żoliborz po kolejnej przerwie w obradach udało się rajcom dojść do porozumienia i wybrać nowy Zarząd Dzielnicy.

Marcin Kalicki
Zarząd Żoliborza w końcu wybrany

Kandydata na burmistrza - Pawła Michalca przedstawił radny Dariusz Kołodziejek. - To osoba doświadczona, skuteczna i sprawdzona w działaniu. Zaczynał od funkcji inspektora, a jako zastępca burmistrza dał się poznać jako osoba otwarta na sugestie i dialog, współpracująca z radnymi.

W poprzedniej kadencji Paweł Michalec - wiceburmistrz Targówka, nadzorował trzy Wydziały: Kultury i Promocji, Edukacji i Wychowania, a także Zespół Sportu i Rekreacji. Radni przez dwie godziny pytali kandydata na włodarza dzielnicy o jego plany dla Żoliborza, by następnie przeprowadzić głosowanie. Piętnastu rajców Koalicji Obywatel-skiej i klubu Miasto Jest Nasze zdecydowało, że Paweł Michalec będzie rządził dzielnicą w kadencji  2018-2023.

Radni wybrali także dwie zastępczynie burmistrza. Do Zarządu weszły: Agata Marciniak-Różak oraz Maria Popielawska. Pierwsza to główna księgowa Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami na Ochocie. Funkcję tą pełni od 2006 roku. - Nie jestem mieszkanką Żoliborza, ale wiem, że to dzielnica z olbrzymim potencjałem - mówiła nowa wiceburmistrz Agata Marciniak-Różak. Zastępcą burmistrza  z rekomendacji Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze była natomiast socjolożka, związana z dzielnicą od wielu pokoleń Maria Popielawska.

Po kilku godzinach, przedłużających się głosowaniach i ogromie pytań do kandydatów, a także ostatecznym wyborze władz zakończyła się II sesja Rady Dzielnicy Żoliborz.

Fot. Urząd Dzielnicy Żoliborz

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda