mobile
REKLAMA

Zarzuty dla trzech mieszkańców Gdańska

Kryminalni z komisariatu II zatrzymali trzy osoby w wieku 27, 33 i 47 lat odpowiedzialne za kradzież blisko ponad 1,5 tony złomu. Jeden z mężczyzn odpowie również za przywłaszczenie kabli o wartości ponad 1 tys. zł. Wszystkim grozi 5 lat pozbawienia wolności.

KMP w Gdańsku / fot. www.pixabay.com
Zarzuty dla trzech mieszkańców Gdańska

Pod koniec marca i na początku kwietnia br. policjanci z komisariatu na Śródmieściu otrzymali zgłoszenia, że ktoś ukradł łącznie ponad 1,5 tony złomu. Poszkodowana firma wyceniła straty na ok. 11 tys. zł. Nad wyjaśnieniem sprawy od początku pracowali kryminalni z komisariatu. Funkcjonariusze ustalili, kto stoi za tym przestępstwem i w poniedziałek zatrzymali trzech sprawców. Gdańszczanie w wieku 27, 33 i 47 lat trafili do aresztu. Policjanci ustalili również, że skradzione łupy sprzedawane były w innych punktach złomu na terenie Gdańska.

Podczas śledztwa udowodniono zatrzymanemu 33-latkowi, że dopuścił się jeszcze jednej kradzieży. Zdarzenie miało miejsce miesiąc temu w dzielnicy Długie Ogrody, a poszkodowane przedsiębiorstwo straciło ponad tysiąc złotych.

Mężczyźni za popełnione kradzieże usłyszeli już zarzuty, ale sprawa jest dalej badana. Przestępcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko