mobile
REKLAMA

Zatrzymano oszustów związanych z metodą na tzw. policjanta

Policjanci ze stołecznego wydziału kryminalnego wykonali dobrą pracę. Udało się zatrzymać ludzi związanych z grupą przestępczą, która wyłudzała pieniądze od osób starszych.

Redakcja
TAGI Warszawa
Zatrzymano oszustów związanych z metodą na tzw. policjanta

Policjantom z wydziału kryminalnego po długich poszukiwaniach udało się ująć przestępców, którzy działali tzw. metodą na policjanta. Działania funkcjonariuszy Stołecznej Policji nadzorowała Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów.

Od dłuższego czasu w warszawskich autobusach i tramwajach ostrzegano przed oszustami, którzy wykorzystywali zaufanie seniorów. Pomimo rozsyłanych komunikatów, nadal dochodziło do wyłudzania pieniędzy.

Grupa przestępcza, w skład, której wchodzili: Adrian J. (25 l.), Dawid W. (32 l.), Michał S. (28 l.), Łukasz Z. (25 l.), Adrian I. (27 l.) oraz Patryk F. (27 l.), została przyłapana na kolejnej próbie odebrania pieniędzy. Dzięki skutecznej akcji policjantów, uchroniono straszą kobietę przed utratą kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Podejrzani postępowali zawsze według tego samego schematu – fałszywy kurier, po wybraniu potencjalnej ofiary z okolic lub samej Warszawy, kontaktował się z nią przez telefon i prosił o podanie adresu dostarczenia paczki. Pod drzwiami zjawiał się jednak mężczyzna podający się za policjanta. Prosił straszą osobę o pomoc w przeprowadzanej właśnie akcji. Później następowało wyłudzenie pieniędzy.

Ujętym mężczyznom postawiono już zarzuty i obecnie przebywają w areszcie na tymczasowy okres trzech miesięcy. Miejmy nadzieję, że na miejsce warszawskiej grupy przestępczej nie pojawi się żadna inna.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko