mobile
REKLAMA

Zdewastowali tramwaj. Trafili do aresztu.

Na wniosek śródmiejskich policjantów oraz prokuratora sąd zastosował 3 miesięczny areszt wobec 41-latka, który został zatrzymany przez stołecznych wywiadowców z zespołu do zwalczania przestępczości kieszonkowej podczas dewastacji tramwaju . Funkcjonariusze podjęli interwencję. Okazało się, że mężczyzna siedząc na końcu składu tramwajowego ciął nożem tapicerkę siedzenia. Został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po usłyszeniu zarzutów stanął przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Komenda Stołeczna Policji
TAGI
Zdewastowali  tramwaj. Trafili do aresztu.

W piątek po południu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości kieszonkowej podróżowali jednym z tramwajów na śródmieściu. W pewnym momencie zauważyli ubranego na ciemno mężczyznę w czapce siedzącego na końcu składu, który wyjął z kieszeni przedmiot przypominając nóż, zasłonił rękę reklamówką i wykonywał takie ruchu jakby  przecinał siedzenie. Natychmiast podjęli interwencję, która potwierdziła ich podejrzenia. 41-latek trzymał w ręku nożyk tapicerski przy użyciu którego zniszczył poszycie siedzenia.

Mężczyzna został wyprowadzony z tramwaju i przewieziony do policyjnego aresztu. Od samego początku nie przyznawał się do przestępstwa.

Następnego dnia usłyszał prokuratorskie zarzuty umyślnego uszkodzenia mienia, za które może spędzić w więzieniu najbliższe 5 lat. Na wniosek policjantów i prokuratora śródmiejski sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu.

W ramach prowadzonego dochodzenia funkcjonariusze ustalają, czy Krzysztof O. mógł dopuścić się innych aktów wandalizmu w środkach transportu miejskiego.

 

źródło: KSP Warszawa

źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/tramwaj-transport-komunikacja-szyny-1590719/

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda