mobile
REKLAMA

ZDM opublikował raport z konsultacji

Zarząd Dróg Miejskich opublikował raport podsumowujący konsultacje planowanej inwestycji w ciągu ulic Rudnickiego – Perzyńskiego – Podczaszyńskiego. Mieszkańcy mieli możliwość zgłaszania swoich uwag w pierwszej połowie grudnia. Wiele z nich postanowiono uwzględnić.

Rafał Osiński
TAGI
ZDM opublikował raport z konsultacji

Formą konsultacji z mieszkańcami było otwarte spotkanie, wcześniejsze wyłożenie projektu do wglądu publicznego a także możliwość mailowego odniesienia się do planów. 
Projekt inwestycyjny zakłada dość daleko idące zmiany. Największa z nich przeprowadzona będzie na skrzyżowaniu ul. Rudnickiego i Kochanowskiego. Stara sygnalizacja świetlna w tym miejscu zostanie zastąpiona przez rondo turbinowe. Pomysł ten ma pomóc zapewnić większą płynność przejazdu w stosunku do tradycyjnego skrzyżowania.
Zadowoleni powinni być także rowerzyści. Zyskają oni wygodną, asfaltową drogę, która  przebiegać będzie na całym ciągu ulic po wschodniej stronie jezdni. W tym celu powstanie m. in. nowy odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Rudnickiego i komplet przejazdów rowerowych na skrzyżowaniu z ul. Broniewskiego. Przejazdy rowerowe i przejścia dla pieszych przez mniejsze uliczki zostaną wyniesione do poziomu chodnika. 
Kolejne zmiany uwzględniają również remont ciągów pieszych oraz przystanków autobusowych. W planach jest także budowa parkingów wzdłuż ul. Rudnickiego i Perzyńskiego, które zastąpią obecne częściowo nielegalne place do parkowania.
Zmiany obejmą też wschodni fragment ul. Kochanowskiego. Na odcinku od ul. Rudnickiego do ul. Literackiej zlikwidowany zostanie niefunkcjonalny ciąg rowerowy poprowadzony po chodniku. Zamiast tego rowerzyści zostaną skierowani na jezdnię, na której ruch jest niewielki i uspokojony.
Mieszkańcy wykazali się dość dużą inicjatywą i chętnie korzystali z możliwości zabrania głosu. W różny sposób zgłosili kilkadziesiąt uwag. Wśród pomysłów, które udało się wprowadzić do projektu inwestycyjnego warto wspomnieć m.in. o poprawie oznakowania ścieżek rowerowych, poszerzeniu chodników, czy też budowie słupków blokujących dostęp dla samochodów. 
Realizacja inwestycji jest planowana na przełomie 2017 i 2018 r. Będzie ona skoordynowana z wymianą nawierzchni jezdni na całej długości ul. Rudnickiego.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko