mobile
REKLAMA

Zdrowe zamienniki napojów izotonicznych


Jeździmy na rowerach, ćwiczymy na siłowniach, biegamy i tracimy cenne elektrolity. Jak  je zdrowo uzupełniać?

Agata Mościcka
TAGI
Zdrowe zamienniki napojów izotonicznych

 

Natura sama zadbała o to, by były dostępne napoje w stu procentach naturalne i ekologicznie czyste a jednocześnie zawierające niezbędne dla człowieka dawki elektrolitów.
Te produkty to woda kokosowa i woda z brzozy.

Woda kokosowa wyróżnia się tym, że zawiera w swoim składzie elektrolity, których ilość odpowiada tej zawartej w ludzkim osoczu krwi. Jest bogata w minerały, takie jak magnez, sód, potas, wapń czy fluor oraz witaminy C i z grupy B wpływa niezwykle korzystnie na pracę serca, układu krwionośnego, nerwowego, trawiennego i moczowego. Działa przeciwzakrzepowo, antybakteryjnie, antywirusowo, antyalergicznie i przeciwgrzybiczno. Jest całkowicie naturalnym napojem izotonicznym, polecana przy wszelkiego rodzaju dietach i wzmożonej aktywności fizycznej, nawadnia organizm 10 razy lepiej niż dostępne na rynku napoje izotniczne.

Podobne działanie wykazuje sok z naszej rodzimej brzozy. Znajdziemy w jego składzie dodatkowo kwas jabłkowy, sole mineralne, fosfor czy miedź. W swoim składzie zawiera także salicylan metylu o działaniu zbliżonym do aspiryny oraz betulinę, zwiększającą wrażliwość na insulinę a także kwas chlorogenowy, ułatwiający przemianę materii. Sok z brzozy wzmacnia produkcję żelaza w organizmie, zwiększa odporność immunologiczną, oczyszcza organizm z toksyn, wspiera pracę serca i poprawia funkcje układu krwionośnego. Sok ten nazywany jest naturalnym izotonikiem, ponieważ doskonale nawadnia organizm, jednocześnie wzbogacając go w duże ilości elektrolitów. 

Warto pamiętać o wszystkich właściwościach obydwu napojów sięgając następnym razem po drinki izotoniczne na siłowni. Zamiast wchłaniać przy okazji substancje chemiczne, lepiej pić całkowicie ekologicznie napoje.

Agata Mościcka

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko