mobile
REKLAMA

Zdrowy organizm potrzebuje ruchu i sportu, jak ryba wody

O przyczynach naszej niekonsekwencji w sporcie, a także jak temu zaradzić opowie trener z 20 letnim doświadczeniem Adam Markiewicz.

Redalcja
TAGI
Zdrowy organizm potrzebuje ruchu i sportu, jak ryba wody

Aktywność fizyczna musi wejść w krew i po prostu sprawiać trenującemu przyjemność. Rzadko kiedy ta wynikająca nie ze świadomego wyboru, lecz np. z mody narzuconej przez współczesny świat lub panującej wśród znajomych, przekłada się na prawdziwą zmianę nawyków i postawy danej osoby. Bardzo często spotykam się  z chwilowymi zrywami, wynikającymi ze zbliżającego się lata, czy realizacji postanowień noworocznych. Taki okazjonalny zapał zwykle kończy się równie szybko, jak się zaczął. Co najgorsze, pierwsze zniechęcenia często zamykają takiej osobie drogę do regularnych ćwiczeń i rzadko kiedy podejmuje ona kolejną próbę. Prawda jest taka, że regularne treningi kontynuują tylko Ci najwytrwalsi.
Przyczyny takiego stanu widzę nie tylko w złej motywacji na start. Zauważam, że równie często ogromnym problemem jest szybko wkradająca się nuda, mało zachęcający klimat miejsca, czy nieodpowiedni i niewykwalifikowani pracownicy, u których brak indywidualnego podejścia do każdego podopiecznego jest widoczny, a przez ćwiczących – odczuwalny. Wiedząc to wszystko zaczęliśmy opracowywać koncepcję miejsca, w którym kładziemy nacisk na eliminowanie tych powtarzających się w innym klubach błędów, czy niedociągnięć. Chcemy docierać właśnie do tych, którzy zniechęcili się w przeszłości, mają nie najlepsze doświadczenia z treningami albo nigdy wcześniej nikomu nie udało się ich przekonać, by zaczęli. Mimo że zwracamy się głównie ku amatorom, w naszym klubie także profesjonaliści znajdą szereg możliwości w pełni zaawansowanych treningach.
To, co naprawdę wyróżnia nasz klub i trening w 36minut Wawer, to nowoczesna koncepcja zorganizowanego treningu obwodowego na zaawansowanych technologicznie maszynach treningowych MILON. Są to urządzenia do treningu siłowego, angażujące poszczególne grupy mięśniowe, oraz maszyny do treningu stricte kardio. Na start każdy z naszych klubowiczów otrzymuje małą kartę magnetyczną. I teraz najciekawsza kwestia:  po wsunięciu takiej karty w poszczególne urządzenie, każda z maszyn rozpoznaje zapisane na niej dane i automatycznie dostosowuje swoje ustawienia do ćwiczącego. Wystarczy tylko usiąść i rozpocząć trening. Takie nowoczesne rozwiązanie, mariaż sportu z technologią dają niespotykaną możliwość indywidualnego dopasowania intensywności treningu do umiejętności osoby ćwiczącej, automatycznie dostosowując takie istotne parametry wykonania ćwiczenia, jak choćby wysokość siedziska, kąty nachylenia, tempo i zakres ruchu, właściwy puls, kolejność wykonywanych ćwiczeń (to naprawdę bardzo istotna, choć czasem niedoceniana kwestia), oraz właściwe obciążenie.
Dodatkowym, bardzo ważnym elementem treningu  jest czas. W popularnych klubach często gubimy czas, trening jest albo za długi, albo za krótki, a przerwy między seriami i ćwiczeniami nieodpowiednie. W 36minut Wawer wyeliminowaliśmy ten problem całkowicie. To maszyny MILON kontrolują i pilnują czasu ćwiczeń i przerw pomiędzy kolejnymi seriami, czy ilości czasu potrzebnego na zmianę urządzenia treningowego. Można powiedzieć, że podczas treningu na naszym kręgu występuje pewnego rodzaju osobista kontrola personalna, oraz to, czego ciężko od siebie wymagać – dyscyplina treningowa.
Oczywiście klubowicz nie pozostaje zależny jedynie od maszyn. Cały czas nad prawidłowością treningu i precyzją wykonywania kolejnych ćwiczeń czuwa nasz wykwalifikowany trener-fizjoterapeuta. Przywiązujemy szczególną wagę do tego żeby zatrudnione przez nas osoby na stanowisku trenera, posiadały wykształcenie fizjoterapeutyczne. To ważne, szczególnie dla początkujących osób, bo zabezpiecza je to przed nabraniem złych nawyków. Trener doradza i na bieżąco modyfikuje właściwy dobór ćwiczeń, ale także zapewnia komfort psychiczny i  bezpieczeństwo na sali. 
W studiu 36minut Wawer poza kręgiem MILON uczymy także właściwego podejścia do tematu stretchingu. Ćwiczenia na naszym specjalnym zestawie urządzeń do rozciągania powięzi (FLOW), pozwalają zapewnić równowagę napięciową ciała. 
Na każdym kroku stawiamy na innowacyjność, dlatego stwarzamy możliwości treningu kardio na wykonującym w pełni zaawansowane pomiary rowerze stacjonarnym, bądź treningu interwałowego na napędzanej siłą mięśni bieżni.  
W 36minut Wawer udowadniamy, że trening może być krótki i przyjemny, a jednocześnie skuteczny. Wydajnym treningiem zapewniamy regularność i optymalną powtarzalność, kształtowanie sylwetki, poprawę metabolizmu, a co najważniejsze to świetne samopoczucie i zdrowie – po prostu formę fizyczną  i atmosferę, której nie znajdziesz w żadnym innym klubie.  
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko