mobile

Ze zwierzakiem do Urzędu

Już niedługo Urząd Dzielnicy Wola stanie się miejscem jeszcze bardziej przyjaznym dla zwierząt. Interpelację w tej sprawie złożyła jedna z wolskich radnych, a Dzielnica rozpoczęła prace nad regulaminem.

Informacja prasowa
TAGI
Ze zwierzakiem do Urzędu

Urząd Dzielnicy Wola już niebawem otworzy swoje drzwi dla czworonogów, z którymi będzie można przyjść na al. Solidarności 90 i załatwić sprawę, bez konieczności zostawiania pupila na zewnątrz. Co więcej, zarówno w środku budynku jak i na zewnątrz rozstawione zostaną miski ze świeżą wodą, która szczególnie w upały jest bardzo potrzebna. To efekt działania radnej Dzielnicy Wola Urszuli Kęcik-Staniszewskiej, która złożyła w tej sprawie interpelację. - Sama od dawna mam psa z którym spędzam bardzo dużo czasu i chodzę nawet do pracy - mówi radna. - Często spotykam się też z opiniami mieszkańców, w szczególności osób starszych, że chętnie przyszliby załatwić sprawę w Urzędzie przy okazji spaceru z psem. Teraz niestety jest to niemożliwe, bo na drzwiach wejściowych widnieje zakaz wprowadzania czworonogów, dlatego zwróciłam się do Zarządu Dzielnicy Wola z interpelacją w tej sprawie - dodaje.

Pomysł już spotkał się z przychylnością i wkrótce sprawę w Urzędzie będzie można załatwić z psem u boku. - Uważam, że to bardzo ciekawa inicjatywa, dlatego bezzwłocznie przystąpiliśmy do stworzenia regulaminu - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola. - Znajdą się w nim stosowne regulacje dotyczące trzymania psa na smyczy i w kagańcu, ponieważ musimy zwrócić również uwagę na komfort innych interesantów - dodaje. Równolegle ze zniesieniem zakazu wprowadzania zwierząt zakupione zostaną tez miski na wodę, które staną w różnych miejscach budynku.

Źródło: UD Wola 

 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda