mobile
REKLAMA

Żeglarskie atrakcje dla gdańszczan i turystów

Gdańskie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego ma już kilkunastoletnią tradycję i jest świętem wszystkich zapalonych żeglarzy i motorowodniaków. To także doskonała okazja dla mieszkańców Trójmiasta, by spędzić ciekawie czas i dowiedzieć się więcej o sportach wodnych. Impreza odbędzie się 6 maja, przedstawiamy program wydarzenia.

Redakcja
Żeglarskie atrakcje dla gdańszczan i turystów

Organizatorzy wydarzenia – Miasto Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Sportu wspólnie z partnerami - organizując widowiskową paradę jednostek na Motławie oraz inne atrakcje, chcą przybliżyć lokalnej społeczności sposób spędzania wolnego czasu na wodzie i pod żaglami. Program  imprezy jest niezwykle bogaty i różnorodny, skierowany zarówno do najmłodszych, jak też do starszych. Na Targu Rybnym będzie można odwiedzić miasteczko żeglarskie ze stoiskami tematycznymi. Uczestnikom zostaną przedstawione m.in. zagadnienia żeglarskie, ratownicze oraz nadchodzące wydarzenia żeglarskie. Mieszkańcy Trójmiasta będą mogli także obejrzeć widowiskowe symulowane akcje ratownictwa wodnego oraz efektowny pokaz flyboard. Tradycyjnie, centralnym punktem programu imprezy będzie widowiskowa parada jednostek na Motławie, zaplanowana na godzinę 14.30. Poprowadzi ją flagowa jednostka Miasta Gdańska, STS Generał Zaruski. Na zakończenie imprezy przewidziany jest koncert zespołów szantowych, który rozpocznie się o godzinie 16.20.

Program imprezy – 6 maja 2017 r.

13:00 - 14:00 Regaty optymistów
14:00 - 14:20 Pokaz ratownictwa wodnego – Kąpieliska Morskie Gdańsk
14:30 - 15:15 Parada jednostek na Motławie, recital orkiestry MOSG
15:30 - 15:45 Otwarcie oficjalne - hymn w wykonaniu Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej
15:45 - 16:15 pokaz flyboard
16:20 - 17:45 koncert zespołu Spinaker oraz Rockaway
Poczęstunek dla załóg zapewnia firma SCANDINAVIA

Więcej informacji uzyskasz na: sportgdansk.pl/otwarcie-sezonu-zeglarskiego

Wyścig o Puchar Gdańskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego 2017

Podczas otwarcia sezonu żeglarskiego odbędzie się także wyścig na odcinku Górki Zachodnie - Nowy Port. Zasady udziału załóg są proste: w sobotę 6 maja 2017 pomiędzy godz. 10.00 a 10.15 należy przekroczyć linię startu na Wiśle Śmiałej w okolicy przystani GOS w Górkach Zachodnich (Jachtklub Stoczni Gdańskiej), a następnie dotrzeć do mety pomiędzy pławami N10/N12 po wschodniej stronie toru wodnego w Nowym Porcie.

Puchar zostanie wręczony zwycięzcom na pokładzie zwycięskiego jachtu przy ceremonii Otwarcia Sezonu, czyli około godziny 15.00. Odrębny wyścig wyruszy z Gdyni, z metą i dekoracją zwycięzców w tym samym miejscu.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko