mobile
REKLAMA

Zespół Szkolno-Przedszkolny powstanie na Gocławiu

Coraz większa liczba mieszkańców, w dużej mierze młodych małżeństw, pokazuje, że jest ogromne zapotrzebowanie na nowe placówki oświatowe na Pradze-Południe. Mieszkańcy Gocławia mogą na taką liczyć. Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w rejonie ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Marcin Kalicki
Zespół Szkolno-Przedszkolny powstanie na Gocławiu

Do 22 czerwca wszyscy chętni mogą zgłaszać oferty odpowiadając na ogłoszenie o zamówieniu publicznym na realizację projektu. Zakres prac w ramach inwestycji obejmuje m.in.: budowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z kuchnią i windą dla osób niepełnosprawnych oraz hali sportowej, dwóch boisk, bieżni, wykonanie ogrodzenia i montaż piłkochwytów. W składanych ofertach uwzględnione musi być także wykonanie elementów małej architektury, dwóch zjazdów z drogi (z ul. Perkuna i ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego), a także wybudowanie ciągów komunikacyjnych jezdnych i pieszych, jak również parkingów.

Dzielnica stawia także na zieleń. Na terenie nowej szkoły posadzonych będzie 225 drzew owocowych i krzewów oraz donice z zielenią. Część przedszkolna będzie miała zielony dach. W jej okolicach znajdą się dwa place zabaw przystosowane dla różnych grup wiekowych.

Budowa szkoły w tym miejscu miała rozpocząć się już dwa lata temu. Dzielnica dysponowała jednak wąskim terenem, na którym trudno by było zrealizować projekt średniej wielkości placówki oświatowej. Największym problemem w przeprowadzeniu inwestycji byli właściciele pobliskich ogródków działkowych, którzy zablokowali budowę. Po dwóch latach władze porozumiały się z działkowcami i projekt terenu szkolno-przedszkolnego będzie mógł być realizowany. Planowane zakończenie prac to wrzesień 2019 roku.

Marcin Kalicki /  Wizaualizacja szkoły, fot.ipragapoludnie.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda