„Zieloni Kanonierzy” wygrywają w Stargardzie

Drugie zwycięstwo odnieśli w Orlen Basket Lidze koszykarze Legii. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego pokonali w Stargardzie miejscową Spójnię 87:81.

Legioniści we wczorajszym spotkaniu musieli poradzić sobie bez kontuzjowanego Christiana Vitala. Jego miejsce w pierwszej piątce zajął Shawn Pipes Jr i wywiązał się ze swoich obowiązków bardzo dobrze. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, a punkty zdobywali na przemian zawodnicy obydwu drużyn. Po dziesięciu minutach na tablicy wyników widniał rezultat 23:21. Drugą odsłonę spotkania dobrze zaczęli legioniści. Punkty Josipa Sobina i rezerwowego Raymonda Cowelsa III pozwoliły wyjść na prowadzenie stołecznej ekipie. Warszawianie utrzymali kilkupunktowy dystans przez niemal całą kwartę i na przerwę mogli zejść prowadząc 41:38.

Druga połowa była bardzo podobna do pierwszej. Najpierw dziesięć minut wyrównanej walki, a następnie w ostatniej odsłonie meczu Legia zachowała więcej zimnej krwi i utrzymać wywalczoną przewagę. Ostatecznie warszawianie pokonali w Stargardzie Spójnię sześcioma punktami.

Spójnia Stargard – Legia Warszawa 81:87 (23:21, 15:20, 20:18, 23:28)

Najwięcej punktów: Stephen Brown Jr. (18), Devon Daniels IV (17), Aleksandar Langović (16) – Raymond Cowels III (19), Shawn Pipes Jr (17), Josip Sobin (12)

Składy:

Spójnia: Stephen Brown Jr., Devon Daniels IV, Aleksandar Langović, Benjamin Simons, Adam Brenk, Karol Gruszecki, Dominik Grudziński, Sebastian Kowalczyk, Mark Mboya Kotieno, Damian Krużyński.

Legia: Shawn Pipes Jr, Josip Sobin, Michał Kolenda, Marcel Ponitka, Aric Holman, Raymond Cowels III, Marcin Wieluński, Grzegorz Kulka, Dariusz Wyka.

Już w najbliższą środę koszykarze Legii rozpoczną przygodę w tegorocznej edycji rozgrywek FIBA Europe Cup. W 1. kolejce rywalem „Zielonych Kanonierów” w hali przy ul. Obrońców Tobruku 40 będzie fiński Kataja Basket. Do rozgrywek Orlen Basket Ligi warszawianie wrócą w sobotę, kiedy to w meczu wyjazdowym zmierzą się ze Stalą Ostrów Wielkopolski.