mobile

Zimowa kosmetyczka

Zima to wyjątkowo trudny czas dla naszej skóry. Z jednej strony narażona jest ona na mróz i wiatr, z drugiej zaś na wysuszające działanie ogrzanego powietrza w pomieszczeniach. Zobacz na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki do pielęgnacji skóry podczas zimowej pory roku.

 

 

Róża Paszkowska/ fot. pixabay.com
Zimowa kosmetyczka

Kluczową sprawą w pielęgnacji skóry zimą jest zadbanie o właściwe jej nawilżenie oraz odpowiednią ochronę przed działaniem różnorodnych czynników zewnętrznych. Oprócz standardowych kosmetyków myjących warto wyposażyć się także w kremy, balsamy i mleczka utrzymujące prawidłowe nawilżenie skóry. Dobrze jeśli będą one zawierać również składniki wpływające na regenerację.

Czytając etykiety kosmetyków warto przede wszystkim zwrócić uwagę na oleje roślinne. Stanowią one dobry sposób na dostarczenie do skóry nienasyconych kwasów tłuszczowych i witamin, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się pięknym i zdrowym wyglądem. Co więcej, oleje roślinne tworzą na powierzchni skóry warstwę ochronną. Dzięki temu zabezpieczają ją przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, a także nie pozwalają na utratę wilgoci. Poszczególne oleje wykazują także różnorakie działanie prozdrowotne – łagodzące, regenerujące, kojące podrażnienia. Dużym powodzeniem cieszy się masło shea, będące jednocześnie naturalnym filtrem przeciwsłonecznym. Dobrze sprawdza się jako składnik kremów ochronnych, zabezpieczając cerę przed mrozem, wiatrem i słońcem. Podobne właściwości wykazują kosmetyki z naturalnymi woskami – pszczelim, kakaowym czy woskiem carnauba. Preparaty te dodatkowo chronią skórę przed zanieczyszczeniami obecnymi w powietrzu. Na etykietach kosmetyków znajdziemy często także informację na temat witamin A i E. Obie są bardzo cenne zwłaszcza zimą, ponieważ wzmacniają barierę ochronną skóry, nawilżają, koją podrażnienia oraz chronią przed promieniowaniem słonecznym. W pogodne zimowe dni, mimo trzaskającego mrozu, należy liczyć się z tym, że skóra narażona jest na silne działanie szkodliwego promieniowania UV. Dlatego też koniecznym wyposażeniem kosmetyczki jest krem z filtrami UV. Nie można zapomnieć przy tym o konieczności zadbania również o usta. W tym celu warto kupić ochronny balsam do ust. Na wysuszenie narażone są również dłonie, dlatego kolejnym ważnym elementem zimowej kosmetyczki są kremy do rąk o działaniu ochronnym i regenerującym.


 


 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda