mobile

Zmiany na ulicy Płaskowickiej

We wtorek, 31 marca, zmieni się organizacja ruchu na ul. Płaskowickiej, między ulicami Gandhi a Pileckiego. Ruch w obydwu kierunkach zostanie skierowany na nowo wybudowaną jezdnię.

inf.prasowa
Zmiany na ulicy Płaskowickiej

W ramach budowy Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie powstaje m.in. druga jezdnia ul. Płaskowickiej - na odcinku od ul. Pileckiego do centrum handlowego wraz ze skrzyżowaniem z ul. Gandhi i połączeniem z drogą ekspresową (węzeł Ursynów Zachód).Prace na tym odcinku są już zaawansowane.

Wykonawca obwodnicy planuje we wtorek, 31 marca, ok. godz. 7.00 zamknąć istniejącą jezdnię ulicy Płaskowickiej pomiędzy wjazdem na parking centrum handlowego (na wysokości ul. Gandhi) a ulicą Pileckiego, zaś ruch w obydwu kierunkach skierować na nowo wybudowaną jezdnię północną. Przywrócone zostanie połączenie z ul. Polskie Drogi. Po północnej stronie ulicy będzie odbywał się również ruch pieszych i rowerzystów.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (części drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. Zadanie to zostało podzielone na trzy odcinki. W ramach odcinka „A” na Ursynowie powstaje m.in. tunel wzdłuż ul. Płaskowickiej i dwa węzły drogowe. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty, dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (powiadomienia.um.warszawa.pl) można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

 

 

Źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda