mobile

Zmiany na Wisłostradzie

Wisłostrada bliżej Wisły i zamknięta ul. Czwartaków – takie zmiany w ruchu drogowym zostaną wprowadzone od środy 19 października. To kolejne etapy miejskich inwestycji.

TAGI
Zmiany na Wisłostradzie

Fot: arbiter.pl

Nad Wisłą przebudowywane są bulwary – pod Wisłostradą powstaje nowe przejście podziemnego na wysokości ul. Bednarskiej. Znakomicie ułatwi ono dojście nad rzekę z Powiśla i Krakowskiego Przedmieścia. Przejście budowane jest etapowo co wiąże się z „przekładaniem” jezdni Wybrzeża Kościuszkowskiego tak aby przez cały czas były przejezdne. Teraz w kierunku Mostu Śląsko-Dąbrowskiego kierowcy jeżdzą  tymczasową jezdnią wybudowaną na nasypie bliżej budowanych bulwarów. Na noc z 18 na 19 października wykonawca robót zaplanował wprowadzenie kolejnego etapu, w którym również ruch w stronę Mostu Józefa Poniatowskiego zostanie przełożony na jezdnię bliżej rzeki. W miejscu wyłączonych jezdni będzie plac budowy, który obejmie cały rejon wylotu ul. Bednarskiej (zamknięte zostaną również chodniki). Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do maja 2017 r. 

Latem zeszłego roku otwarty został wyremontowany odcinek bulwarów od Mostu Śląsko-Dąbrowskiego do ul. Boleść (ok. 1 km), teraz prace prowadzone są na drugim fragmencie promenady - od Mostu Świętokrzyskiego do Śląsko-Dąbrowskiego (ok. 1,2 km). Powstanie promenada spacerowa ze ścieżką rowerową, będą pawilony usługowe, ułożone zostaną kamienie których będzie można przejść nad wodą, umocnione zostanie nabrzeże.

 

Trwa przebudowa ul. Żołnierskiej. Wykonawca prac zapowiada kolejne zmiany w ruchu drogowym. Od środy, 19 października od godz. 5.00 zamknięta będzie ul. Czwartaków na odcinku od ul. Żołnierskiej do skrzyżowania z ul. Zesłańców Polskich. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Marsa – al. gen. A. Chruściela „Montera” – I. Paderewskiego. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 20 grudnia. Utrudnienia w tym miejscu związane są z przebudową ul. Czwartaków przy skrzyżowaniu z ul. Żołnierską. Nad skrzyżowaniem ul. Czwartaków na ul. Żołnierskiej powstaną dwa wiadukty.

 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda