mobile
REKLAMA

Zmiany w organizacji ruchu podczas Open’er Festival

Uwaga! Od 28 czerwca do 2 lipca, w związku z tegoroczną edycją Open’er Festival, będzie wzmożony ruch na drogach w Gdyni. Władze miasta proszą o korzystanie z komunikacji miejskiej.

Redakcja
Zmiany w organizacji ruchu podczas Open’er Festival

Już za moment na lotnisku na Babich Dołach odbędzie się kolejna edycja festiwalu Open’er - największej imprezie muzycznej w Polsce. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, miastu udało się wypracować optymalne rozwiązania, dzięki którym dotarcie na teren koncertów z centrum miasta jest bardzo wygodne.

Władze Gdyni zachęcają wszystkich mieszkańców oraz osoby uczestników imprezy zachęcają do korzystania ze środków komunikacji zbiorowej, by ruch drogowy odbywał się w płynny sposób.

Zamknięcie ulicy Zielonej

Najważniejsza zmiana dla kierowców to zamknięcie dla ruchu ulicy Zielonej. Obowiązywać będzie od skrzyżowania z ul. Płk. Dąbka w stronę dzielnicy Babie Doły od 28 czerwca w godz. 13.00-5.30. Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona 2 lipca (niedziela) po godz. 6 rano.

Podobnie jak w latach ubiegłych, na ww. odcinku ulicy, dopuszczony będzie wyłącznie ruch pojazdów ZKM, pojazdów należących do mieszkańców dzielnicy, przedsiębiorców prowadzących działalność na jej terenie i ich klientów, działkowiczów, żołnierzy i pracowników wojska, służb komunalnych. Wymienione osoby powinny mieć przy sobie dokument potwierdzający uprawnienie do wjazdu (np. dowód osobisty, legitymację wojskową, prawo jazdy, kartę działkowca) lub kartę wjazdową.

Wjazdówki na ulicę Zieloną dla osób uprawnionych już są wydawane – 26 czerwca w punkcie zlokalizowanym przy bramie papieskiej (w godz. 10.00-20.00), a w kolejnych dniach w punkcie kontrolnym przy ulicy Zielonej (w godz. 13.00-3.00 w nocy).

Dojazd autem na teren festiwalu

Dla osób, które zamierzają na teren festiwalu dojechać autem wyznaczono płatny parking od strony ulicy Wiejskiej w Kosakowie.

Bezpłatne autobusy dla uczestników festiwalu

Jak co roku z okolic dworca Gdynia Główna pod bramę wejściową na teren festiwalu kursować będą bezpłatne autobusy. Przystanek autobusowy festiwalowej linii specjalnej OF będzie zlokalizowany przy ulicy Janka Wiśniewskiego w pobliżu dworca Gdynia Główna. Linia OF jest przeznaczona tylko dla uczestników festiwalu (na podstawie biletu wstępu na imprezę lub festiwalowej opaski). Na pozostałych, stałych liniach ZKM, niezbędne jest wykupienie biletu.

Od mostu na wysokości przystanku SKM Gdynia Stocznia do dworca Gdynia Główna wyznaczony będzie bus pas dla autobusów linii OF.

Autobusy OF kursują wahadłowo co kilka minut. Godziny funkcjonowania linii:
-  27 czerwca – od 8:00 do ok. 2:00 dnia następnego,
-  28 czerwca – od 8:00 do ok. 6:00 dnia następnego,
-  29 czerwca – od 8:00 do ok. 6:00 dnia następnego,
-  30 czerwca – od 8:00 do ok. 6:00 dnia następnego,
-  1 lipca – od 8:00 do ok. 6:00 dnia następnego,
-  2 lipca – od 6:00 do 14:00.

Ponadto planowane jest zamknięcie chodnika po prawej stronie ul. J. Wiśniewskiego od przejścia dla pieszych przy SKM Gdynia Stocznia w kierunku Placu Konstytucji.

Ulicą Janka Wiśniewskiego ruch odbywać się będzie dwoma pasami ruchu. Ze względu na dużą częstotliwość kursowania autobusów OF, kierowcom zaleca się podróżowanie w kierunku Estakady Kwiatkowskiego ulicą Morską.

Płatna komunikacja ZKM

Na teren Open’er Festiwal i do okolicznych dzielnic możliwy będzie również dojazd autobusami miejskimi (obowiązują bilety ZKM Gdynia):

Linie 163, 196, 309,  N10 – przystanek Wąwóz Ostrowicki (na żądanie) – od strony wejścia dla pieszych od ul. Zielonej

Linia 309 – funkcjonuje między Obłużem i Babimi Dołami

Linie 105, 146, 165, 173, N65 – od strony Kosakowa – przystanek Kosakowo – Urząd Gminy

Przystanek Wąwóz Ostrowicki w kierunku Babich Dołów jest zamknięty w momencie największego ruchu festiwalowiczów w kierunku miasta – po zakończeniu koncertów na głównej festiwalowej scenie (godz. 23:30-4:00). 

W dniach 1 i 2 lipca zwiększona zostanie częstotliwość kursowania linii 146, łączącej centrum Gdyni z gminą Kosakowo (Pogórzem, Kosakowem, Pierwoszynem, Mostami, Mechelinkami i Rewą).

W noce festiwalowe uruchomione będą dodatkowe kursy linii nocnych: spod dworca Gdynia Główna w kierunku poszczególnych gdyńskich dzielnic (zależnie od potrzeb) oraz linii nocnej N65 z pętli Pogórze Górne do Rewy (przez Pogórze, Kosakowo, Pierwoszyno i Mosty).

Karnet festiwalowy SKM

W sprzedaży dostępny jest także karnet festiwalowy SKM. Obowiązuje on od 27 czerwca od godz. 00:01 do 2 lipca do godz. 23:59. Jego koszt to 40 zł. Karnet umożliwia wielokrotne przejazdy na obszarze ograniczonym stacjami Gdańsk Śródmieście – Żukowo – Wejherowo.

Karnet jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych zakupem, nie tylko dla uczestników festiwalu. Bilet dostępny jest wyłącznie na stronie PKP SKM: www.karnetfestiwalowy.pl.
 
Karnet należy zapisać w formacie PDF na urządzeniu mobilnym lub wydrukować. Bilet jest imienny i wymaga posiadania przy sobie dokumentu ze zdjęciem. Duplikaty karnetów nie będą wydawane.
 
Rozkład jazdy pociągów SKM: www.skm.pkp.pl.

Dojazd na lotnisko

Podróż na odcinku Port Lotniczy – dworzec Gdynia Główna jest możliwa pociągami Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (PKM). Pociągi zapewniają częstotliwość średnio co godzinę, w pewnych porach częściej. Rozkład: www.pkm-sa.pl/glowna/rozkladjazdy/.
 
Ponadto z Portu Lotniczego w Gdańsku do Centrum Gdyni można dojechać również linią autobusową 4A. Więcej informacji: www.zkmgdynia.pl.
 
Szczegóły organizacji ruchu w czasie festiwalu Open’er na stronach www.zdiz.gdynia.pl, www.zkmgdynia.pl, www.opener.pl oraz na terenie Gdyni w miejscach, których dotyczyć będą zmiany.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko