mobile
REKLAMA

Zmiany w rejonie Powsińskiej

Powsińska zmieni w tym roku swoje oblicze. ZDM zapowiada sporo zmian. 

Agata Mościcka
Zmiany w rejonie Powsińskiej

Zarząd Dróg Miejskich zamierza w tym roku wykonać prace modernizacyjne na obszarze o długości 2,5 km, obejmującym ul. Czerniakowską, ul. Powsińską, na odcinku między Trasą Siekierkowską i ul. Nałęczowską. 

Po zachodniej stronie jezdni oraz po wschodniej miedzy Trasą Siekierkowską a ul. Gołkowską powstanie droga rowerowa. W ramach remontu chodników zostanie położona na nich nowa nawierzchnia w postaci płyt betonowych.

Jak poinformował ZDM przebudowane zostaną również cztery skrzyżowania oraz zmodernizowane obsługujące je sygnalizacje świetlne. „Zielona fala” zostanie wprowadzona na skrzyżowaniach przy  ul. Idzikowskiego / ul. Gołkowskiej, ul. Św. Bonifacego, pętli Sadyba i ul. Nałęczowskiej/ Augustówka oraz na skrzyżowaniu przy ul. Okrężnej, przy Skwerze Ormiańskim. Sygnalizacja na ul. Okrężnej zostanie skoordynowana z sąsiednimi skrzyżowaniami, ułatwi również skręt w lewo oraz przejazd przez ul. Powsińską. Dzięki nowemu rozwiązaniu sygnalizacyjnemu powstanie nowe, naziemne przejście przez ulicę dla pieszych.

Projekt zmian, po uzgodnieniach z mieszkańcami w czasie konsultacji jest już gotowy do realizacji i ZDM jest w trakcie podejmowania decyzji co do wyboru ostatecznego wykonawcy robót. Firmy składały swoje oferty do 27 lutego tego roku. Wybrane zostały cztery firmy, których oferty mieszczą się w wysokości kosztów od 8 do 11 milionów złotych.

Według planu prace remontowe na obszarze ul. Powsińskiej powinny zostać zakończone jesienią tego roku. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał pół roku na ukończenie przebudowy. Już na początku następnego roku Zarząd Dróg Miejskich zapowiada rozpoczęcie kolejnego etapu prac modernizacyjnych, tym razem ul. Wiertniczej do al. Wilanowskiej.
Plan remontu 55 ulic w Warszawie został przez ZDM przedstawiony w połowie zeszłego roku.

Po wykonaniu prac remontowych i modernizacyjnych ZDM obiecał zadbać również o rewitalizację zieleni na terenie robót.

Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w ramach programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, który promuje inne formy poruszania się po mieście niż samochodem.
Prace modernizacyjne będą finansowane przy wsparciu środków unijnych.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko