mobile

Zmiany w ruchu drogowym

Drogowcy zaplanowali na najbliższy weekend kolejne remonty. Jeśli pogoda pozwoli, będą pracowali na Żoliborzu, Białołęce, Woli, Mokotowie i w Wesołej.

inf. pras.
TAGI
Zmiany w ruchu drogowym

Nowa nawierzchnia jezdni, uspokojenie ruchu, azyle na przejściach dla pieszych, uporządkowanie parkowania – to tylko niektóre zmiany, jakie w najbliższych tygodniach zostaną wprowadzone na ul. Potockiej. Jeśli pogoda pozwoli, prace rozpoczną się w najbliższy piątek  do weekendowej wymiany nawierzchni jezdni. Od piątku, 1 grudnia od godz. 22.00 do poniedziałku, 4 grudnia do godz. 4.00 ulica będzie zamknięta dla ruchu od pl. J. Kuronia do ul. A. Mickiewicza. Połączenia z ul. Potocką nie będą miały ulice: Urzędnicza, S. Szczepanowskiego, Bieniewicka, E. Drużbackiej i Marii Kazimiery. Równocześnie, na wysokości skrzyżowania z ul. Potocką wyłączona z ruchu będzie połowa szerokości zachodniej jezdni ul. A. Mickiewicza. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: J. Słowackiego – pl. T.W. Wilsona – A. Mickiewicza lub J. Słowackiego – Marymoncka – Podleśna – Gwiaździsta.

Sukcesywnie, w kolejnych tygodniach, wprowadzane będą zmiany w organizacji ruchu. Pomiędzy ul. A. Mickiewicza a Marii Kazimiery pojawią się zatoki postojowe, a wraz z nimi nowe miejsca parkingowe. Na trzech istniejących przejściach dla pieszych powstaną azyle, dzięki którym piesi zyskają bezpieczną przestrzeń; nowe przejście pojawi się przy ul. Bieniewickiej. Zamontowane zostaną  słupki uniemożliwiające nielegalne parkowanie, które ogranicza widoczność (m.in. na skrzyżowaniu z ul. Marii Kazimiery i przy Bieniewickiej) – wyznaczone będą pasy i zatoki postojowe. Na całym odcinku jezdnia zyska też nowe krawężniki. W czasie tych prac ulica będzie otwarta dla ruchu, mogą pojawić się miejscowe wygrodzenia i utrudnienia.

 

Druga weekendowa wymiana nawierzchni planowana jest na Białołęce. Od piątku, 1 grudnia od  godz. 22.00 do poniedziałku, 4 grudnia do godz. 4.00 zamknięta dla ruchu będzie ul.  Cieślewskich na odcinku od ul. Płochocińskiej do ul. Innej. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Płochocińską – Marywilska – Czołowa – Bohaterów lub Płochocińska – Szamocin – Wałuszewska.

 

Od czwartku, 30 listopada od godz. 21.00 do piątku, 1 grudnia do godz. 5.00 zamknięta dla ruchu będzie ul. Czorsztyńska na odcinku od ul. Magistrackiej do al. Prymasa Tysiąclecia. Na zamkniętym odcinku ulicy zostaną dokończone prace związane z wymianą nawierzchni jezdni. Zamknięty fragment ulicy można ominąć jadąc ul. Obozową lub Górczewską.

 

Trwa remont ul. Belgijskiej. Dzielnica Mokotów wyremontuje nawierzchnię jezdni, wymieni krawężniki i chodniki. Od piątku, 1 grudnia od godz. 22.00 do niedzieli, 3 grudnia wieczorem ulica będzie zamknięta dla ruchu za skrzyżowaniem z ul. Puławską, możliwy będzie wyłącznie dojazd do posesji.

 

Dzielnica Wesoła przebuduje ul. S. Żółkiewskiego. Planowany jest remont nawierzchni jezdni wraz z podbudową, wymiana chodników i budowa odwodnienia. Od 30 listopada do 15 grudnia ulica będzie zamknięta dla ruchu od pętli autobusowej (za ul. Armii Krajowej) do ul. B. Głowackiego Będzie można przejechać przez skrzyżowania z ul. S. Żółkiewskiego w ciągu ulic Armii Krajowej i gen. W. Sikorskiego. Połączenia z ul. S. Żółkiewskiego nie będą jednak miały ulice: S. Starzyńskiego, A. Kostki-Napierskiego i J. Dwernickiego. Ponadto, na ul. Orlej pomiędzy ul. Armii Krajowej a ul. gen. W. Sikorskiego zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu - w stronę torów kolejowych. Objechać zamkniętą ul. S. Żółkiewskiego można będzie ulicami: 1 Praskiego Pułku, S. Czarneckiego lub Orlą.

Zakaz zatrzymywania się (znak B-36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tablica T-24) będzie obowiązywał na ulicach:

• Orlej za skrzyżowaniem z ul. Armii Krajowej w kierunku północnym,

• Orlej za skrzyżowaniem z ul. A. Grottgera w kierunku północnym,

• S. Starzyńskiego w rejonie skrzyżowania z ul. S. Żółkiewskiego,

• gen. W. Sikorskiego od skrzyżowania z ul. S. Żółkiewskiego na odcinku 65 m na wschód.

Autobusy linii 514 i nocnej N71 pojadą prosto ul. Armii Krajowej do ul. Orlej i dalej ul. gen. W. Sikorskiego do tymczasowej pętli WOLA GRZYBOWSKA (powrót ulicami gen. W. Sikorskiego i S. Czarnieckiego do ul. Armii Krajowej).

 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko