mobile

Zmiany w ruchu drogowym

W Ursusie, na Białołęce i Pradze-Północ kierowcy muszą zwrócić baczniejszą uwagę na znaki drogowe – na najbliższy weekend zaplanowane są zmiany w ruchu drogowym. Inaczej będą jeździły też autobusy.

inf. pras.
TAGI
Zmiany w ruchu drogowym

Kolejarze remontują tory na kilku liniach w Warszawie. Na najbliższy weekend zapowiadają zmiany w ruchu w Ursusie - od piątku, 15 grudnia od godz. 23.45 do poniedziałku, 18 grudnia do godz. 4.00 zamknięta dla ruchu będzie ul. Cierlicka pomiędzy ul. Traktorzystów a Wiosny Ludów. Nie będzie przejazdu pod wiaduktem kolejowym. Od strony ulic Lalki i T. Kościuszki możliwy będzie wyłącznie dojazd do posesji. Objazdy ul. Cierlickiej zostaną poprowadzone ulicami: T. Kościuszki lub W. Sławka i dalej Dzieci Warszawy i Ryżową do al. 4 Czerwca 1989 r. i Traktorzystów.
Swoje trasy zmienią autobusy. Autobusy linii 177 podają objazdem ulicami: T. Kościuszki – Dzieci Warszawy – Poczty Gdańskiej – al. 4 Czerwca 1989 r. i dalej ulicami Warszawską, M. Keniga i Orląt Lwowskich do pętli URSUS-NIEDŹWIADEK. Linie 187 i 517 będą kursowały al. 4 Czerwca 1989 r i ul. Traktorzystów. Linia nocna N35 zostanie skrócona do pętli PKP URSUS. Natomiast linia N85 skierowana zostanie na trasę zmienioną przebiegającą ul. Traktorzystów. Dodatkowo mieszkańcy będą mogli jeździć autobusami dwóch linii zastępczych:

• Z-7: URSUS-NIEDŹWIADEK – Orląt Lwowskich – M. Keniga – Warszawska – Władysława Jagiełły – Traktorzystów – al. 4 Czerwca 1989 r. – Poczty Gdańskiej – Dzieci Warszawy – Skoroszewska – zawrotka na rondzie przy skrzyżowaniu ulic Skoroszewskiej, Starodęby i gen. F. Sławoja-Składkowskiego - Skoroszewska – SKOROSZE,

• Z17: PKP URSUS – Regulska – M. Spisaka – Kompanii Kordian – K. Pużaka – W. Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – Kleszczowa – Al. Jerozolimskie – ppłk. M. Sokołowskiego „Grzymały” – Kopińska - Grójecka – Al. Jerozolimskie – Bracka – PL. TRZECH KRZYŻY.

 

W niedzielę 17 grudnia na ul. Ząbkowskiej odbędą się XIV Warszawskie Spotkanie Wigiljne. Przygotowania do świątecznego spotkania rozpoczną się już w sobotę. Fragment ul. Ząbkowskiej z charakterystyczną kamienną nawierzchnią i torami tramwajowymi zamieni się w deptak w nocy z piątku na sobotę (15/16 grudnia). Ponownie samochody wrócą tu w nocy z niedzieli na poniedziałek (17/18 grudnia). Wyłączony z ruchu odcinek ul. Ząbkowskiej będzie można ominąć jadąc ul. Brzeską i Białostocką do Targowej, a także Brzeską lub Markowską do Kijowskiej i Targowej. Ponadto, w dniach 16 – 17 grudnia na ul. Ząbkowskiej pomiędzy ul. Targową a ul. Brzeską będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (znak B-36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tablica T-24).

W weekendy swoje trasy zmienią autobusy komunikacji miejskiej. Autobusy linii 138 do ul. Targowej pojadą ulicami Markowską i Kijowską. Natomiast autobusy linii 170 oraz nocnych N16 i N66 - w kierunku Ronda S. Starzyńskiego i Dworca Centralnego - pojadą ulicą Markowską i Białostocką do Targowej, zaś w drugą stronę - będą kursowały Targową do Kijowskiej i skręcą w Markowską.

 

Od 13 do 31 grudnia zwężona będzie ul. J. Mehoffera w rejonie cmentarza na Tarchominie. Na zwężonym odcinku obowiązuje jeden kierunek ruchu – w stronę ul. Myśliborskiej. Wyłączona z ruchu jest połowa jezdni ul. J. Mehoffera  pomiędzy ul. H. Ordonówny a Majolikową. Objazd prowadzi ulicami: Majolikową – Milenijna – Światowida. Utrudnienia związane są z budową muru oporowego wzdłuż cmentarza.

 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami oraz imprezami masowymi można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko