mobile
REKLAMA

Zmuszali młodą dziewczynę do prostytucji i czerpali z tego korzyści majątkowe

Bułgarów i Polkę zamieszanych w proceder sutenerstwa i stręczycielstwa zatrzymali 20 kwietnia w powiecie lęborskim funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Redakcja / fot. www.morski.strazgraniczna.pl
TAGI Policja
Zmuszali młodą dziewczynę do prostytucji i czerpali z tego korzyści majątkowe

Dwaj mężczyźni (21 lat i 28 lat) postanowieniem Sądu Rejonowego Gdańsk – Południe najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Wobec 20-letniej mieszkanki woj. kujawsko – pomorskiego prokurator zastosował dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną. Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Wydziału Operacyjno – Śledczego Morskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Jak ustalili funkcjonariusze Straży Granicznej, osoby te działały na terenie powiatu wejherowskiego, lęborskiego oraz w okolicach Bydgoszczy od lata 2016 r. do chwili zatrzymania. Ofiarą Bułgarów i współpracującej z nimi kobiety była 20-letnia Polka. Pokrzywdzona objęta jest już opieką w ramach Krajowego Centrum Interwencyjno – Konsultacyjnego dla Polskich i Cudzoziemskich Ofiar Handlu Ludźmi.

28-latkowi prokurator nadzorujący śledztwo przedstawił zarzut czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inną osobę, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Drugiemu z podejrzanych, 21-latkowi, zarzuca się doprowadzenie kobiety do uprawiania prostytucji z wykorzystaniem jej krytycznego położenia i czerpania z tego korzyści majątkowych. Za to przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Na wniosek prokuratora nadzorującego śledztwo sąd zastosował wobec mężczyzn trzymiesięczny areszt.

Kobiecie, która współpracowała z Bułgarami, zarzucono ułatwianie uprawiania prostytucji przez nastolatkę, pozyskiwanie z tego pieniędzy, zmuszanie dziewczyny do niechcianego zachowania i spowodowanie u niej obrażeń ciała. Prokurator, tak jak w przypadku obcokrajowców, zastosował wobec przestępczyni środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policji oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Materiał filmowy:

http://www.morski.strazgraniczna.pl/mor/aktualnosci/21977,Bulgarzy-aresztowani-za-sutenerstwo-i-streczycielstwo.html

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko