mobile

Znakomita passa trwa. MOS Wola z kolejną wygraną

Siatkarze UMKS MOS Wola wygrali kolejne spotkanie w rozgrywkach Mazowieckiej I Ligi Juniorów. Podopieczni trenera Konrada Copa odnieśli dwunaste zwycięstwo w tym sezonie bez straty seta.

Marcin Kalicki
Znakomita passa trwa. MOS Wola z kolejną wygraną

Mecz w hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2 mógł się podobać kibicom. Nieoczekiwanie drugi zespół KS Metro postawił wysoko poprzeczkę, mimo iż wynik na to nie wskazuje. Z dobrej strony pokazali się Jaromir Orlicz, Bartłomiej Rubin, Ernest Kaciczak i Piotr Szlęzak - liderzy wolskiej ekipy w tym spotkaniu. Ostatecznie zawodnicy UMKS MOS Wola odnieśli trzynaste ligowe zwycięstwo z rzędu i zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie.

UMKS MOS Wola Warszawa - KS Metro II Warszawa 3:0 (25:19, 28:26, 25:10)

Skład UMKS MOS Wola: Szymon Bąk, Gracjan Sucharski, Ernest Kaciczak, Michał Gawrzydek, Piotr Pawlak, Bartłomiej Rubin, Hubert Ryszewski, Jaromir Orlicz, Wojciech Wachowicz, Piotr Szlęzak, Michał Kulesza, Antoni Milczarski, Kacper Kulesza.

- Zwycięstwo z Metrem II zapewniło nam wygranie rundy zasadniczej przed ostatnią kolejką z wiceliderem z Ursynowa. Pozytywnie dzisiaj zagrali zmiennicy Bartek Rubin i Jaro Orlicz. Nie straciliśmy w tym sezonie jeszcze punktu i tylko jednego seta w ostatnim meczu z MDK. Jednak mamy jeszcze wiele do poprawy jeśli chcemy zaistnieć w Polsce. Martwiło mnie, że chłopcy między sobą mówili o utrzymaniu passy, a nie o doskonaleniu się na każdym treningu. Nawet myślałem czy im nie pomóc przestać być "więźniami passy". Mimo, że wygrywamy rundę zasadniczą to ona nic nam nie daje. Potwierdza niezłą pracę, ale najważniejsze przed nami. Bicie rekordów jest fajne, ale nie może stać się celem samym w sobie. Nie możemy obrosnąć w piórka, tylko dążyć do perfekcyjnych treningów, a z tym jest różnie. Wykonaliśmy to co do nas należało. Wygranie rundy zasadniczej nie było celem w tym sezonie, chcemy awansować do czołowej ósemki w kraju. Przed nami teraz maraton siatkarsko-przedświąteczny. We wtorek prestiżowy mecz z Metrem na Ursynowie, w środę derby z Uniwersytetem Warszawskim w II lidze, a w czwartek i piątek gramy w "klubowych mistrzostwach świata" w Częstochowie, czyli Stolzle Volleyball Talents Cup Boys U-19 - powiedział specjalnie dla Informatora Stolicy Konrad Cop, trener UMKS MOS Wola Warszawa.

Fot. MOS Wola Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda