mobile

Znamy przyczyny awaryjnego lądowania na lotnisku Chopina

Wyjaśnianie są przyczyny awaryjnego lądowania samolotu PLL LOT Bombardier Q400 na lotnisku Chopina w Warszawie - podała w czwartek w komunikacie Państwowa Komisja Badań Wypadków Lotniczych.

PAP
TAGI
Znamy przyczyny awaryjnego lądowania na lotnisku Chopina"W dniu dzisiejszym i w dniach następnych zespół badawczy PKBWL będzie wykonywał dalsze czynności mające na celu ustalenie przyczyny zdarzenia i zaproponowaniu działań zapobiegających takim zdarzeniom w przyszłości" - czytamy w komunikacie.

Dodano, że zaraz po zdarzeniu na miejsce przybyli członkowie Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, "którzy wykonali rutynowe czynności, polegające na zabezpieczeniu rejestratorów pokładowych i zebraniu dowodów na miejscu zdarzenia".

Jak wskazano, do wypadku doszło w środę o godzinie 19.19. "Samolot typu Bombardier DASH, znaki rozpoznawcze SP-EQG, nr. rejsu LO 3924 lądował awaryjnie na lotnisku Chopina w Warszawie. Przyczyną awaryjnego lądowania były problemy techniczne związane z golenią przedniego podwozia" - poinformowała komisja.

"Na pokładzie było 59 pasażerów, dwóch członków załogi lotniczej i dwóch członków załogi kabinowej. Załoga i pasażerowie zostali bezpiecznie ewakuowani, podczas ewakuacji nikt nie odniósł obrażeń" - napisano.

Dodano, że samolot został usunięty z drogi startowej po ok. czterech godzinach od zdarzenia.

źródło: http://kurier.pap.pl/depesza/180259/Podano-przyczyny-awaryjnego-ladowania-na-lotnisku-Chopina-

 

źródło zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/t_abdelmoumen/3766198663

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko