Żoliborskie Grand Prix

12 kwietnia o 18.30 rozpoczęła się pierwsza część kolejnej edycji GP Żoliborza. Mimo niesprzyjającej pogody w Parku Kępa Potocka zgromadziło się wielu miłośników biegania oraz kibicujących im mieszkańców dzielnicy.

Aleksandra Falkowska
TAGI

Bieganie to najpopularniejsza forma aktywności fizycznej, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Nic dziwnego - ten sport nie wymaga od nas wysokich nakładów finansowych, nie trzeba szukać siłowni, czy kompletować sportowego stroju. Bieganie poprawia samopoczucie i sylwetkę, a ponadto przyczynia się do zwiększenia wydolności naszego organizmu.
Entuzjastami biegania są również tegoroczni uczestnicy Grand Prix Żoliborza. Grand Prix jest dofinansowane ze środków miasta stołecznego Warszawy, a patronat medialny nad imprezą objął internetowy portal sportowy BIEGANIE.PL, który jest również organizatorem wydarzenia.
Grand Prix składa się z trzech części. Jedna już za nami, a pozostałe odbędą się: 10. maja w Pasie Nadwiślańskim oraz 7. czerwca w okolicy Cytadeli. Trasy mają kolejno po 5, 10, 10 kilometrów. Kwietniowy etap GP odbył się w Parku Kępa Potocka. Bieg miał charakter przełajowy, a droga, którą pokonywali uczestnicy wynosiła 5 kilometrów – dwa okrążenia po trawnikach (2 x 2,5 m). Trasa była dosyć wymagająca i zróżnicowana, zawierała zarówno podbiegi, jak i zbiegi. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zdobył Radosław Gromek – pokonał dystans 5 kilometrów w ciągu 16 minut i 23 sekund. Druga pozycja należała do Filipa Babika (16:27), zaś na miejscu trzecim uplasował się Sebastian Polak z czasem 16:48. Wśród kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Agnieszka Kowalczyk, która pokonała trasę w 20 minut. Drugie – Anna Szymanek z czasem 21:15, zaś trzecia pozycja należała do Anny Szewczykowskiej (21:23).
Wszystkim uczestnikom pierwszej części Grand Prix Żoliborza serdecznie gratulujemy, a tych niezdecydowanych zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych etapach sportowego wydarzenia – warto spróbować swoich sił zwłaszcza, że na wszystkich czekają pamiątkowe medale, a dla najlepszych przewidziano również nagrody rzeczowe. Zainteresowanych odsyłamy na stronę internetową GP Żoliborza, gdzie prowadzona jest rejestracja online uczestników do drugiego etapu wydarzenia.