mobile

Zostań Świętym Mikołajem dla zwierząt!

Grudzień to czas, kiedy nasze myśli krążą wokół przygotowań do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Za chwilę pierwsza gwiazdka i pachnąca choinka z mnóstwem kolorowych świecidełek, a pod zielonych drzewkiem prezenty! Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 191 na Mokotowie zorganizowali świąteczną zbiórkę dla zwierząt. Akcja trwa do 20 grudnia br.

inf. pras.
TAGI
Zostań Świętym Mikołajem dla zwierząt!

Krysia Florczak, Magda Mazur, Natalia Komorowska i Daria Szwed uczennice gimnazjum, mieszczącym w budynku przy ul. Gruszczyńskiego 12 na Mokotowie, w filii Szkoły Podstawowej nr 191 im. J.I. Kraszewskiego przy ul. Bokserskiej 30 postanowiły podarować święta… zwierzętom. Ich pomysł poparła dyrekcja szkoły i Rada Rodziców. Pan Igor Pilutkiewicz, ojciec jednego z uczniów, zaprojektował nawet okolicznościowy plakat.

Jest tyle bezdomnych zwierząt, które możemy adoptować ze schroniska. Sama mam dwa dorodne „rudzielce”, znajdy, Antka i Mikiego. Jeden z kocurów znaleziony został w śmietniku. Ktoś bezduszny zostawił go tam w reklamówce foliowej i niewiele brakowało, by nie przeżył. Na szczęście mama, która poszła wyrzucić śmiecie zainteresowała się przeraźliwym piskiem dochodzącym z kontenera śmietnikowego. Jak go przyniosła to był bidulek taki maleńki, mieścił się na dłoni, a teraz waży 5 kg! Najchętniej bym adoptowała wszystkie zwierzaki! – opowiada z wypiekami na twarzy Krysia Florczak. I po chwili nieśmiało zdradza, że chciała napisać do Świętego Mikołaja z Laponii, by wspomógł warszawskie schroniska.

Ostatecznie wspólnie z koleżankami postanowiłyśmy jednak zorganizować świąteczną zbiórkę dla zwierząt w naszej szkole – mówi Krysia, a w jej głosie słychać nutę dumy.

Akcja pod hasłem „Zostań Świętym Mikołajem – pomóż zwierzętom na Paluchu!” została zainicjowana przez uczniów 21 listopada. Kilka dni później pomieszczenie do składowania „prezentów” dla zwierząt w budynku filii SP nr 191 przy ul. Gruszczyńskiego 12 zaczęło się zapełniać.

Uczniowie zbierają koce, poduszki, kołdry, a także karmę suchą i mokrą w puszkach bądź saszetkach oraz korki i płyty CD, a nawet makulaturę.

Darami, zebranymi podczas tej zbiórki, chcemy wesprzeć schroniska dla zwierząt „Na Paluchu” w Warszawie i w Korabiewicach k/Żyrardowa. Natomiast makulaturę przekażemy do schroniska w Celestynowie mówi Teresa Florczak, mama Krysi, członek Rady Rodziców.

Pomysłodawczynie akcji nie ukrywają, że ich marzeniem naszym jest, aby zbiórka „prezentów” dla zwierząt trwała cały rok szkolny! – Niech i zwierzęta cieszą się świętami razem z nami! A może przy okazji tej zbiórki część naszych małych braci znajdzie szczęśliwe domy? Bo my wierzymy w ludzi i w ich dobre serca! – mówią zgodnie Krysia, Magda, Natalia i Daria, cztery nie poprawne optymistki.

„Prezenty” dla zwierząt można przynosić do szkoły przy ul. Gruszczyńskiego 12 od poniedziałku do piątku.

Zakończenie akcji planowane jest na 20 grudnia.

 

Anna Tomasik

Foto: Teresa Florczak / Rada Rodziców SP nr 191

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko