mobile

Zostań wolontariuszem - 75. rocznica Powstania Wraszawskiego

Organizacja obchodów kolejnej rocznicy Powstania Warszawskiego nie może się obyć bez pomocy i zaangażowania wolontariuszy. Informują, pomagają, wspierają. Są wszędzie tam, gdzie potrzebują ich powstańcy.

Informacja prasowa/ fot. flickr
TAGI
Zostań wolontariuszem - 75. rocznica Powstania Wraszawskiego

Pomoc powstańcom z Polski i zagranicy

Na zaproszenie Rafała Trzaskowskiego, prezydenta m.st. Warszawy na obchody 75. rocznicy Powstania Warszawskiego do stolicy przybędzie około 200 żołnierzy z rodzinami, mieszkających na co dzień poza Polską i stolicą. Szczególnie ważne jest zaangażowanie wolontariuszy podczas ich powitania i towarzyszenie kombatantom w trakcie uroczystości.

Wolontariusze na przełomie lipca i sierpnia będą wspierać organizację oficjalnych uroczystości, licznych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i akcji społecznych. Co roku w wolontariat rocznicowy angażuje się kilkaset osób, ich udział jest nieodzownym elementem sztafety pokoleń i ważnym świadectwem pamięci.

 

Potrzeba czterystu

Do organizacji i obsługi wydarzeń rocznicowych zostanie zaangażowanych około 400 osób. Zadaniem wolontariuszy będzie m.in. pomoc i opieka nad powstańcami w trakcie uroczystości, służba 1 sierpnia w jednym z 365 miejsc pamięci Powstania Warszawskiego podczas akcji „Wolność łączy” oraz udzielanie informacji o obchodach. Szczegółowe informacje na temat projektu oraz formularz rekrutacyjny znajdują się na stronie www.1944.pl. Zgłoszenia należy wysłać do 19 czerwca 2019 r.

Do udziału w wolontariacie zapraszamy wszystkich chętnych. Z każdym z kandydatów na wolontariusza zostanie przeprowadzona rozmowa rekrutacyjna, a wybrane osoby przejdą szkolenie. Możliwe są trzy rodzaje współpracy:

- wolontariat obchodowy m.in. pomoc i opieka nad powstańcami podczas uroczystości od 27 lipca do 3 sierpnia 2019r. Minimalny wiek: ukończone 16 lat;

- wolontariat podczas akcji „Wolność łączy” - służba 1 sierpnia 2019r. w jednym z 365 miejsc pamięci Powstania Warszawskiego. Minimalny wiek: ukończone 14 lat;

- wolontariat długoterminowy (wakacyjno-obchodowy) – współpraca z Muzeum Powstania Warszawskiego w wybranych działach. Minimalny wiek: ukończone 14 lat.

Projekt wolontariatu podczas obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego realizowany jest we współpracy m.st. Warszawy i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda