Zwycięski grudzień siatkarzy MOS Wola Tramwaje Warszawskie!

Siatkarze MOS Wola Tramwaje Warszawskie wygrali w ostatnim tegorocznym spotkaniu z Czarnymi Rząśnia 3:1. Zwycięstwo stołecznego klubu w meczu wyjazdowym umocniło „Tramwajarzy” na czwartej pozycji w ligowej tabeli.

Grudzień jest znakomitym miesiącem dla podopiecznych trenera Konrada Copa. Warszawianie rozegrali trzy mecze, we własnej hali z Centrum Augustów oraz na wyjazdach z: UKS Trójką Międzyrzec Podlaski i LKS Czarnymi Rząśnia. Wszystkie te spotkania zakończyły się wygranymi 3:1.

Na mecz do Rząśni siatkarze MOS-u udali się w osłabionym składzie. Zmobilizowani i oskrzydleni ubiegłotygodniową wygraną z KS Metro Warszawa ponownie chcieli pokazać się z dobrej strony. W bardzo wyrównanym pierwszym secie zakończonym grą na przewagi lepsi okazali się goście z Warszawy. W drugiej partii „Tramwajarze” potwierdzili bardzo dobrą dyspozycję i wygrali tą część meczu 25:17. Gospodarze ponownie zerwali się do walki w trzecim secie, ale to było wszystko na co pozwolili im stołeczni. Czwarta i jak się później okazało ostatnia partia zakończyła się zwycięstwem MOS Wola. MVP spotkania został kapitan warszawian Dariusz Bonisławski, który zdecydował, że trafi ona w ręce równie doskonale prezentującego się w Rząśni – Aleksandra Czerwińskiego, zdobywcy dwudziestu czterech punktów.

– Na ostatni w tym roku mecz, a zarazem pierwszy mecz rewanżowy drugiej rundy przyjechaliśmy do Rząśni w znacznie okrojonym składzie. Choroby i kontuzje dały nam się we znaki, co jest poniekąd typowe dla tego okresu. Mocno zależało nam na tym, aby dobrze zakończyć ten rok, a równocześnie udanie rozpocząć drugą rundę, co udało nam się w 100 %. Z naszymi wyjazdami w tym sezonie bywało różnie, jednakże na słowa uznania zasługuje cały nasz zespół, który pomimo jeszcze większej młodości stanął na wysokości zadania wygrywając za trzy punkty. Począwszy od linii przyjęcia, po rozegranie aż po atak graliśmy dobrą siatkówkę – powiedział Aleksander Czerwiński, bohater spotkania.

LKS Czarni Rząśnia – MOS Wola Tramwaje Warszawskie 1:3 (26:28, 17:25, 25:22, 18:25)

Po dwunastu kolejkach II ligi mężczyzn w grupie 2 prowadzi CHKS Arka Chełm (36 punktów), która wyprzedza: UKS Spartę Grodzisk Mazowiecki (28 punktów) oraz KS Metro Warszawa (26 punktów). MOS Wola Tramwaje Warszawskie do trzeciego miejsca traci zaledwie 3 punkty.

Teraz przed stołecznymi siatkarzami przerwa świąteczno-noworoczna. Rozgrywki w 2023 roku „Tramwajarze” rozpoczną 7 stycznia. W hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2 podejmą SMS PZPS II Spała.