mobile

Drzewa i krzewy dla mieszkańców Ursynowa

Dziś (26 listopada) na terenie zieleni obok Miasteczka Rowerowego przy ul. Kazury posadzono 54 drzewa i 700 krzewów. Posadzone rośliny to nasadzenia zastępcze wykonywane na zlecenie firmy Yuniversal Development sp. z o.o. W akcji sadzenia krzewów brały udział dzieci z Przedszkola nr 395 przy ul. Na Uboczu oraz pracownicy Urzędu Dzielnicy Ursynów.

Redakcja
Drzewa i krzewy dla mieszkańców  Ursynowa

- Wolę, gdy podmioty które muszą wyciąć drzewa w związku z inwestycją, sadzą w ramach tzw. „nasadzeń zastępczych” kolejne drzewa dla mieszkańców, niż gdy uiszczają opłatę za wycinkę na konto bankowe urzędu. Taka formuła jest lepsza dla mieszkańców, bo mamy dzięki temu więcej zieleni i przy takim rozwiązaniu wygrywamy wszyscy – powiedział w czasie akcji sadzenia Bartosz Dominiak, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów

- W pierwszej połowie roku zadeklarowaliśmy współpracę z dzielnicą w nowej formule. Za naszymi słowami idą czyny. Dziś mamy ten dzień, kiedy realizujemy to co obiecaliśmy i to co postanowiliśmy. Mieszkańcy z zieleni będą korzystać latami – podkreślał Antoni Piekut, Prezes Yuniversal Development sp. z o.o.

Symbolicznym wyrazem współpracy Dzielnicy Ursynów i Yuniversal Development sp. z o.o było wspólne posadzenie drzewa dokonane przez przedstawicielu ww. podmiotów.

Ponad 200 nowych drzew na koszt dewelopera pojawi się na Ursynowie

W 4 lokalizacjach należących do Dzielnicy Ursynów zostanie posadzonych 168 drzew i 700 krzewów oraz dodatkowo 50 drzew na terenie Parku Kultury w Powsinie. Nasadzenia na własny koszt wykonuje spółka Yuniversal Development sp. z o.o. jako tzw. „nasadzenia zastępcze” w związku ze zgodą na wycinkę 127 drzew i 2 grup krzewów na terenie, na którym powstanie nowy blok mieszkalny. Wydając zgody na wycinkę drzew lub krzewów Urząd Dzielnicy Ursynów dąży do tego, aby zawsze była ona rekompensowana nasadzeniami zastępczymi. Problem powstaje, gdy wnioskodawca nie posiada innego terenu, na którym mógłby wykonać nasadzenia zastępcze. W takich sytuacjach dotychczas zazwyczaj była wyznaczana tylko opłata za wycinkę drzew i krzewów, która trafiała do budżetu miasta. Obecnie taka opłata też jest wyznaczana, ale zostaje zawieszona na 3 lata, a inwestor ma obowiązek dokonania nasadzeń zastępczych. Jeśli posadzone przez inwestora drzewa przeżyją 3 lata, opłata jest umarzana, a jeśli nie – jest odwieszana w odniesieniu do drzew, które nie przetrwały tego okresu. Ponieważ w interesie Ursynowa i jego mieszkańców jest jak najwięcej nasadzeń nowych drzew, Urząd Dzielnicy podjął próbę przekonywania deweloperów do prowadzenia nasadzeń zastępczych na terenach dzielnicowych i miejskich.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda