mobile

Samochodowa dziupla a w niej kradzione samochody

Zatrzymany 39-latek, zabezpieczone 542 dowody rzeczowe w tym, między innymi, 2 kradzione bmw w całości i 2 częściowo rozebrane. Oto wynik działań zainicjowanych przez policjantów wydziału do walki z przestępczością samochodową na Pradze Południe. Funkcjonariusze współpracowali z ekspertem z zakresu badań mechanoskopijnych, korzystali też ze wsparcia wydziału kryminalnego naszej komendy. Zatrzymany usłyszał 19 zarzutów paserstwa umyślnego, został tymczasowo aresztowany, a sprawa ma charakter rozwojowy.

Redakcja
TAGI
Samochodowa dziupla a w niej kradzione samochody

Bieżąca, systematyczna praca operacyjna i regularne działania policjantów zajmujących się przestępczością samochodową na Pradze Południe po raz kolejny zakończyły się dotarciem do dziupli samochodowej.

Policjanci operacyjnie ustalili, gdzie znajduje się posesja, na której podejrzewany o kradzieże i paserstwo pojazdów przyjmuje kradzione samochody, które następnie demontuje. Policjanci dokładnie przygotowali się do działań. Wykonali niezbędne ustalenia i sprawdzenia, podejmowali obserwacje. Wspólnie z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego oraz  ekspertem z zakresu badań mechanoskopijnych pojawili się pod wskazanym adresem.

Na miejscu zastali 39-latka. Jak się okazało, miał on dwa kradzione bmw, jedno warte 200 tysięcy złotych drugie 65 tysięcy. Poza tymi autami funkcjonariusze ujawnili też dwa bmw częściowo już zdemontowane oraz liczne części i elementy samochodowe pochodzące z przestępstw. Wśród nich zabezpieczono kluczyki samochodowe, poduszki powietrzne, podzespoły elektroniczne, sterowniki, kierownice, deski rozdzielcze, radia, skrzynie biegów, silniki. Łącznie zabezpieczono 542 dowody rzeczowe wskazane przez eksperta z zakresu mechanoskopii, które teraz zostaną poddane szczegółowym badaniom. 39-latek trafił do policyjnej celi.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu 19 zarzutów umyślnego paserstwa. W sadzie zdecydowano o zastosowaniu tymczasowego aresztu wpbec podejrzanego. Sprawa ma  charakter rozwojowy i nie wyklucza się kolejnych zarzutów.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda