mobile
REKLAMA

Powstanie nowy wieżowiec o nazwie Chopin Tower

Belgijski deweloper Ghelamco chce postawić nowy wieżowiec. Zostanie on wybudowany na rogu Placu Europejskiego. Budowa ma ruszyć w 2025 roku.

Informacja prasowa
Powstanie nowy wieżowiec o nazwie Chopin Tower

Na targach w Cannes pojawiła się wizualizacja nowego wieżowca od Ghelamco. Deweloper, który od kilku lat stawia nowe wieże wokół Ronda Daszyńskiego postanowił zaskoczyć jeszcze jednym projektem - wysokościowcem o nazwie „Chopin Tower”. O tym, że mógłby powstać w obrębie obecnego Placu Europejskiego mówiło się od kilku lat. 

Deweloper nie potwierdza szczegółów, a wizualizacja, która krąży po sieci nie jest jeszcze ostateczna. W tej chwili nie można też mówić o tym, że budowa szybko się rozpocznie. Prace mogą wystartować najwcześniej w 2025 roku, w momencie gdy ukończony zostanie wieżowiec The Bridge (174 m), który również realizuje belgijska spółka.

Chopin Tower ma osiągnąć wysokość 130-metrów. Za projekt odpowiada pracownia PBPA Projekt.

Gdzie stanie Chopin Tower?

Nowa wieża ma zająć teren między ulicami: Grzybowską, Wronią, Łucką i Towarową. Dawniej w tym miejscu powstało oczko wodne. Obecnie, od czasu rozpoczęcia prac przy The Bridge, znajduje się tam zaplecze budowy.

- Element wodny będzie uwzględniony w nowym projekcie. Na nowym placu zmieści się nawet więcej drzew niż dotychczas - powiedział Jarosław Zagórski z firmy Ghelamco.

fot.mat.pras./naszemiasto.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda