mobile

Kalendarium

15 05.2021 imieniny: Zofii, Nadziei, Izydora
Sobota

Wydarzenia dnia 2017-05-27

2017-05-26 11:00 - 2017-06-02 20:00

II Festiwal Wiosna Chórów na UW

Krakowskie przedmieście 26/28

2017-05-27 08:00

I turniej o Puchar Akademii Walki im. Pawła Skrzecza

Drodzy klubowicze oraz koledzy i koleżanki z innych klubów! Mamy przyjemność zaprosić Was na I Turniej o Puchar Akademii Walki im. Pawła Skrzecza dla wszystkich kategorii wiekowych - od młodzika do seniora. Prawo startu ma każdy, kto posiada aktualne badania od lekarza sportowego oraz orzeczenie, że jest zdolny do treningów i do brania udziału w zawodach Zawody rozegrane zostaną w dniu 27.05.2017, macie zatem jeszcze sporo czasu, aby zrobić odpowiednie badania i spróbować swoich sił w walce na prawdziwym ringu. Gorąco zachęcamy do udziału wszystkich klubowiczów Akademii Walki - każdy zostanie dobrany według wagi i swoich umiejętności. Nadchodzące wydarzenie zostanie zorganizowane przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, dzięki czemu każdy z uczestników otrzyma dyplom i medal, na zwycięzców poszczególnych walk czekają dodatkowe puchary. Ponadto w trakcie trwania turnieju przyznamy szczególne wyróżnienia w następujących kategoriach: - Najlepszy zawodnik turnieju - Najlepsza zawodniczka turnieju - Najlepszy reprezentant Akademii Walki - Najlepszy klub turnieju Laureaci powyższych kategorii otrzymają dodatkowo puchary i nagrody rzeczowe od naszych sponsorów, których ogłosimy w najbliższym czasie. Zgłoszenia od uczestników przyjmujemy w nieprzekraczalnym terminie do dnia 22.05.2017r. za pośrednictwem wiadomości prywatnych na Facebooku oraz maila akademia@akademiawalki.com. W treści zgłoszenia należy zawrzeć następujące informacje: - imię i nazwisko zawodnika; - wiek; - waga; - liczba rozegranych walk; - przybliżone doświadczenie (w latach); - nazwa klubu. UWAGA!! Ze względu na dużą liczbę zainteresowanych i dużą liczbę zgłoszeń na poprzednich turniejach zastrzegamy sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia listy uczestników. Kto pierwszy ten lepszy :D ! O uczestnictwie w turnieju będzie decydowała kolejność zgłoszeń. To już ostatni turniej w tym półroczu. Następny dopiero po wakacjach, także szybko wysyłajcie zgłoszenia. Czekamy na was :) Serdecznie zapraszamy do udziału w I Turnieju o Puchar Akademii Walki im. Pawła Skrzecza. Do zobaczenia !!!

2017-05-27 04:00 - 2017-05-28 22:00

Jura Krakowsko-Częstochowska - wyprawa rowerowa

rasa bardzo malownicza z licznymi zabytkami oraz osobliwościami krajoznawczymi wiodąca przez najpiękniejszą cześć Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Trasa w terenie mocno pagórkowatym, niektóre zjazdy są strome, suma podjazdów to około 550m i zjazdów około 520m. Poruszamy się drogami o nawierzchni szutrowej, piaskowej oraz fragmentarycznie drogami lokalnymi o małym i średnim natężeniu ruchu. Dzień pierwszy: trasa Olsztyn – Zrębice – Siedlec – Janów – Żarki – Niegowa – Mirów – Bobolice – Podlesice długość trasy około 57km. Naszą wyprawę rozpoczniemy od zamku w Olsztynie (w czasie zwiedzania rowery będą pod opieką) koło Częstochowy następnie skierujemy się szlakiem przez rezerwat Sokole Góry w stronę Janowa ( Dwór Krasińskich z 1829r i dwór Raczyńskich z 1856r, Kościół z XV w). W Janowie skręcimy na południe i jadąc doliną rzeki Wiercicy miniemy jaskinię Niedźwiedzią, młyn z przełomu XIX i XX w grodzisko Osiedle Wały oraz rezerwat Parkowe krajobrazy. Na chwilę zboczymy ze szlaku bo zobaczyć słynna Skałę Twardowskiego i dalej dotrzemy do zamku Ostreżnik z początku XIV w. Z zamku ruszymy w kierunku Szuliszowic by zobaczyć leżącą nieopodal strażnicę z XIV w. Kolejną strażnicą jaka napotkamy na swojej drodze będzie ta umiejscowiona w pobliżu miejscowości Żarki i Łutowiec. Dalej trasa zaprowadzi nas na zamek Mirów i lezący nieopodal zamek Bobolice. Z Bololic udamy się przez Skały Kroczyckie do Podlesic gdzie spędzimy noc (nocleg w ośrodku wczasowym) a przed snem zintegrujemy się przy ognisku.

2017-05-27 17:00

Wyścigi Konne - Tor Służewiec, dzień 10

2017-05-26 17:30 - 2017-05-27 19:00

Kultura Białoruska w Panoramie. III edycja

Już 26 i 27 maja odbędzie się trzecia edycja Kultury Białoruskiej w Panoramie, wydarzenia organizowanego wspólnymi siłami Katedry Białorutenistyki Uniwerstetu Warszawskiego oraz Centrum Kulturalnego Białorusi w Warszawie. Będzie to kolejna okazja do zapoznania się z kulturą kraju tak bliskiego, a jednocześnie mało znanego Polakom. W piątek wieczorem na Wydziale Lingwistyki Stosowanej UW (ul. Dobra 55, 1.008) odbędzie się spotkanie z drem Tomaszem Samojlikiem, naukowcem Polskiej Akademii Nauk, a także autorem cieszących się dużą popularnością komiksów popularnonaukowych. Obszar badawczy, w którym specjalizuje się gość specjalny wydarzenia, jest też głównym tematem filmu, którego pokazem zakończy się pierwszy dzień Kultury Białoruskiej w Panoramie. „Królestwo”, bo o nim mowa, to dokument, który zamyka słynny cykl „Mikrokosmos”, „Makrokosmos” i „Oceany”. Zapierające dech w piersiach kadry doskonale pokazują wspólne polsko-białoruskie dziedzictwo, jakim jest Puszcza Białowieska. W sobotę w południe organizatorzy zapraszają do Centrum Kulturalnego Białorusi (ul. Królowej Marysieńki 66), w którym dzień upłynie pod znakiem kultury ludowej oraz związków polsko‑białoruskich. Podczas spotkania Piotr Całka, kierownik filii „Muzeum starych obrzędów oraz białoruskiej tradycji w Wietce” zaprezentuje białoruskie stroje ludowe, a także przeprowadzi warsztaty plecenia tradycyjnych pasów białoruskich. Wiktor Korbut opowie o miejscach w Warszawie związanych z życiem i działalnością znanych osób urodzonych na Białorusi oraz wybitnych postaci polskiego rządu i kultury w Mińsku. Oprócz tego odbędzie się otwarcie wystawy prezentującej prace malarskie ze wspólnego polsko-białoruskiego pleneru w Mielniku, natomiast całe wydarzenie zakończy się piknikiem białoruskim, na którym pojawią się tradycyjne placki ziemniaczane (draniki) oraz inne kulinarne niespodzianki.

2017-05-25 09:00 - 2017-05-27 19:00

Pixel Heaven 2017. Retro & Indie Gaming Fest vol. 5

8/16 BIT PLAYZONE / RETRO STORIES / INDIE BASEMENT / PIXEL.CONNECT & AWARDS / FLIPPERY / ARCADE / TURNIEJE / PLANSZÓWKI / KOMIKSY / SECRET STAGE / KIDS PLAY

2017-05-26 00:00 - 2017-05-28 00:00

III edycja targów Gift Show Poland, 26-28 maja 2017 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w trzeciej edycji targów Gift Show Poland – jednego z największych wydarzeń branży upominkowej w Polsce. Tegoroczna impreza będzie miała miejsce w dniach 26-28 maja br. w warszawskim Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska, które znajduje się przy ul. Marsa 56c.