mobile
REKLAMA

10 tys. informacji Warszawskiego Systemu Powiadomień

Warszawiacy od 5 lat korzystają z usługi informacyjnej Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115, jaką jest Warszawski System Powiadomień.

inf. prasowa
10 tys. informacji Warszawskiego Systemu Powiadomień

Warszawski System Powiadomień jest bezpłatnym systemem informacyjnym prowadzonym przez Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Został stworzony z myślą o mieszkańcach Warszawy, ułatwiając im codzienne życie w stolicy. Na bieżąco dostarcza informacji z różnych obszarów życia miasta. Mieszkaniec może wybrać interesujące go kategorie oraz lokalizacje - dzielnice, których mają dotyczyć powiadomienia. System automatycznie przesyłać będzie także komunikaty o lokalnych zagrożeniach. Przez 5 lat z systemu wysłano ponad 10 tys. komunikatów. Do  informacji ma dostęp ponad 57 tys. użytkowników aplikacji mobilnej Warszawa 19115. Do 33 tys. docierają także powiadomienia sms. Informacje są również dostępne na portalu warszawa19115.pl.

 

SMS lub push

Powiadomienia są wysyłane w formie sms lub tzw. push w aplikacji 19115 dostępnej na smartfony. Bezpłatne smsy można zamówić poprzez stronę powiadomienia.um.warszawa.pl lub subskrybując komunikaty w bezpłatnej aplikacji mobilnej Warszawa 19115. Powiadomienia posegregowane są według 9 kategorii. Do wyboru są: kultura, sprawy urzędowe, drogi, zieleń, sport, debaty i konsultacje, budżet obywatelski, komunikacja, awarie, bezpieczeństwo, a od niedawna również koronawirus. Można wybrać interesujące kategorie oraz obszar, którego dotyczą – całego miasta lub wybranych dzielnic.

 

WSP w czasie pandemii

Okres pandemii wpłynął także na zmiany w Warszawskim Systemie Powiadomień (WSP). Zmieniała się liczba i proporcje wysyłanych komunikatów. W ubiegłym roku wysłano 1506 komunikatów, a w 2019 roku było ich 2141. Związane to było przede wszystkim z mniejszą liczbą wydarzeń kulturalnych, sportowych. Ze względu na zmianę sposobu funkcjonowania Urzędu, wzrosła liczba komunikatów dotyczących spraw urzędowych. Aby ułatwić dostęp do informacji związanych z zasadami pracy urzędu i organizacją życia społecznego w mieście, do WSP wprowadzono także nową kategorię informacji „Koronawirus". W tej kategorii znalazły się bieżące informacje dotyczące zmian organizacji pracy samorządu warszawskiego i życia w mieście, związane ze stanem epidemii.

 

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda