mobile

240 tys. zł na wydarzenia kulturalne na Woli


Spacery edukacyjne po Dzielnicy prowadzone przez profesjonalnych przewodników, cykliczne imprezy artystyczne, uliczne festyny czy warsztaty teatralne - w tych i wielu innych wydarzeniach kulturalnych będzie można uczestniczyć na Woli w 2018 r. 


Informacja prasowa
TAGI Wola kultura
240 tys. zł na wydarzenia kulturalne na Woli

Dzielnica Wola przyznała dotacje organizacjom pozarządowym na realizację wydarzeń kulturalnych w 2018 r. - Przyznaliśmy dotacje 13 organizacjom na realizację projektów kulturalnych. Na ten cel przeznaczyliśmy 240 tys. zł. To kwota wyższa niż w ubiegłym roku - mówi Mariusz Budziszewski, zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola.

Mieszkańcy dzielnicy będą mieć możliwość nieodpłatnego uczestniczenia m. in. w warsztatach kabaretowych, spacerach po ciekawych i mniej znanych zakątkach Woli, koncertach i animacjach na świeżym powietrzu, czy integrujących warsztatach tanecznych, przybliżających uczestnikom muzykę okresu dwudziestolecia międzywojennego. Działania będą realizowane zarówno w plenerze, jak i w dzielnicowych instytucjach kultury. - Zapraszamy na kulturalne wydarzenia na Woli w 2018 r., bo dzieje się u nas bardzo dużo - zachęca Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola. - Wszystkie nasze wydarzenia są bezpłatne i z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś interesującego - dodaje.

Już po raz kolejny dofinansowanie otrzymała Fundacja Hereditas, która od 2012 r. organizuje na terenie dzielnicy cykl spacerów z przewodnikiem "Wolę pójść na Wolę". VI edycja popularnych wśród mieszkańców spacerów została wsparta kwotą 22,5 tys. zł. W tym roku zaplanowanych jest 25 spacerów oraz 2 wycieczki autokarowe. Dla uczestników zorganizowane zostaną również prelekcje.

Inny cykl edukacyjnych spacerów również uzyskał dofinansowanie. Mowa o organizowanym od 7 lat wydarzeniu "Po Woli do woli", za które odpowiada Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Mazowieckiej "Masław". W tym roku uczestnicy spacerów udadzą się w serię pasjonujących spacerów śladami słynnych wolskich osobistości oraz rodów. Na ten cel przeznaczono kwotę ponad 17 tys. zł.

Stowarzyszenie "Spółdzielnia Dokumentalna" otrzymała ponad 13,5 tys. zł na realizację bardzo ciekawego projektu na terenie Kolonii Wawelberga. "Wola Love" to projekt zakładający realizację warsztatów teatru happeningowego, których finałem będzie wielowymiarowy happening teatralny dziejący się równolegle w kilku specjalnie zaadaptowanych przestrzeniach na terenie Kolonii.

Fundacja "Blisko Ludzi" otrzymała z kolei dotację, na organizację dwóch edycji otwartych warsztatów kabaretowych, które odbędą się na terenie Wolskiego Centrum Kultury. Co ciekawe, nabyte w trakcie zajęć umiejętności uczestnicy będą mogli wykorzystać w praktyce, ponieważ wydarzenie zakończy się występem jego uczestników przed publicznością.

W 2018 r. odbędzie się też znany z lat poprzednich cykl "Wolskie Impresje w Parku Moczydło". To organizowane od 2015 wydarzenie dla całej rodziny, które łączy w sobie koncerty, warsztaty i animacje artystyczne. 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda