mobile
REKLAMA

5 km przygody i radości: RUNbertów zaprasza do udziału w 11. edycji biegu

Jedni będą chcieli pobić rekord życiowy, a inni stanąć na starcie i dobrze się bawić. W sobotę 7 października wystartuje 11. Bieg Rembertowa - RUNbertów na dystansie 5 km. W okolicy trasy biegu możliwe będą chwilowe utrudnienia

Informacja prasowa
5 km przygody i radości: RUNbertów zaprasza do udziału w 11. edycji biegu

RUNbertów rusza po raz jedenasty

Blisko 400 osób w biegu głównym i aż 200 młodych adeptów biegania, którzy wystartują z maskotkami, wezmie udział w kolejnej edycji RUNbertowa. Na uczestników biegu głównego czeka szybka, płaska i atestowana trasa - co jest najlepszą zapowiedzią  tej imprezy.

Jest to idealny bieg zarówno dla osób walczących o jak najlepsze wyniki, ale też dla początkujących biegaczy dla których będzie to pierwszy sprawdzian możliwości. W porównaniu z zeszłym rokiem trasa nie uległa zmianie więc będzie można porównać swoje czasy, a także sprawdzić postępy.

Przyjemna trasa dla miłośników biegania

Uczestnicy ruszą z Placu Apelowego Akademii Sztuki Wojennej, gdzie będzie się znajdować też meta. Co prawda na trasie nie brakować ma zakrętów, które jednak urozmaicają bieg, a nie wybijają z rytmu.

- Runbertów to bieg, który powstał z inicjatywy lokalnych mieszkańców, ale stał się popularny w całej Warszawie i jej okolicach. Szybka atestowana trasa oraz miła sąsiedzka atmosfera, to tajemnice sukcesu tego wydarzenia. Jesienią biegacze poszukują imprez w których mogą się sprawdzić i zobaczyć co dały treningi wykonywane latem. Wszystko odbywa się zaledwie 20 minut drogi kolejką od centrum Warszawy. Jeśli ktoś nigdy tu nie startował, to warto przyjechać i poznać nowe okolice do biegania – mówi Rafał Jachimiak, wiceprezes AZS Warszawa i organizator wydarzenia.

Zwycięzcami ubiegłorocznego jubileuszowego Runbertowa zostali Łukasz Więckowski z czasem 15:45 i Diana Dawidziuk-Gosk (17:24). Aż 44 osoby pobiegły poniżej 20 minut i 159 osób uzyskało wynik poniżej 25 minut, a 245 osoby “złamały” 30 minut na 5 km. Jeśli ktoś teraz chce śrubować swoje rekordy życiowe, to na pewno będzie miał się z kim biec.

Możliwe utrudnienia 

Podczas gdy jedni będą biec i dawać z siebie wszystko, inni będą musieli chwilę poczekać. W związku z organizacją biegu nastąpią czasowa zmiana w organizacji ruchu drogowego w okolicach wydarzenia. Organizatorzy proszą o wyrozumiałość i zapraszają do udziału i kibicowaniu uczestnikom.

Czasowe utrudnienia czekają na odcinku między al. gen. Antoniego Chruściela „Montera” między bramą a placem Akademii Sztuki Wojennej, który wyłączony będzie między godziną 11:50 a 14:20. Biegacze podążać będą: al. gen. Antoniego Chruściela „Montera” (zamknięcie - 12:20/ otwarcie - 13:05), ul. Bombardierów (12:25/13:15), ul. Zawodową, (12:25/13:15), ul. Kadrową (12:25/14:15), Ul. Magenta (12:25/13:35), ul. Listonoszy (12:30:13:45), ul. Kamaszniczą (12:30/13:45), ul. Jerzego (12:30/13:45) i ul. Pacholęcą (12:30/13:45).   

Biegowa zabawa dla całej rodziny

11. Bieg Rembertowa - Runbertów odbędzie się w sobotę 7 października. Start biegu głównego nastąpi o 12:35. Wcześniej rozegrane będą biegi dzieci w czterech seriach od godziny 10:40.

W ramach imprezy toczyć będą się Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w biegach ulicznych na 5 km, wyłonieni zostaną też najszybsi mieszkańcy Rembertowa i prowadzona będzie klasyfikacja drużynowa.      

Organizatorem wydarzenia jest AZS Warszawa. Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Rembertów. Partnerzy: Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie, Rembertów Team, Biegnij Zwierzu, Print Plus, DMX Komputery, Selgros Cash and Cary, Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

Strona zawodów: https://runbertow.azs.waw.pl/

fot.mat.pras

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda