mobile
REKLAMA

50 na 57 kierowców aplikacji mobilnej pracowało nielegalnie. Ukraińskiemu prezesowi zarządu grozi wysoka kara

Straż Graniczna w Warszawie przeprowadziła kontrolę w jednej z firm zajmujących się przewozem osób za pomocą popularnej aplikacji mobilnej. Kontrola wykazała, że 50 z 57 sprawdzonych cudzoziemców pracowało nielegalnie jako kierowcy. Obywatelowi Ukrainy, który powierzył im pracę, grozi kara grzywny nawet do 30 000 złotych

Jakub Bielawski
50 na 57 kierowców aplikacji mobilnej pracowało nielegalnie. Ukraińskiemu prezesowi zarządu grozi wysoka kara

Straż Graniczna ujawnia nielegalne zatrudnianie cudzoziemców

W miniony poniedziałek, 23 października, zakończyła się trwająca przez prawie trzy miesiące kontrola, która miała na celu sprawdzenie legalności wykonywania pracy, prowadzenia działalności gospodarczej przez cudzoziemców oraz powierzania im wykonywania pracy.

Przeprowadzili ją funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie w jednej z warszawskich firm zajmującej się świadczeniem przewozu osób przy wykorzystaniu popularnej aplikacji mobilnej. Kontrola objęła 57 cudzoziemców, w tym między innymi obywateli Ukrainy, Uzbekistanu, Tadżykistanu, Gruzji, Kirgistanu i Rosji.

W trakcie kontroli funkcjonariusze stwierdzili, że prezes zarządu kontrolowanego podmiotu, 39-letni obywatel Ukrainy, popełnił wykroczenie, zatrudniając aż 50 pracowników nielegalnie, za co grozi mu kara do 30 000 złotych grzywny. Co więcej, cudzoziemcy, którym powierzono pracę, również popełnili wykroczenie nielegalnie wykonując pracę. W najbliższym czasie funkcjonariusze Straży Granicznej podejmą czynności w celu przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego w sprawie o wykroczenie.

fot.Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda