mobile

Akcja ,,Nie zostawiam czytelnika"

Miejskie biblioteki publiczne w czasie epidemii są zamknięte. Nie zaprzestały jednak działalności i oferują swoim czytelnikom ciekawe zasoby on-line. 

inf.prasowa
Akcja ,,Nie zostawiam czytelnika"

Wśród wielu propozycji warszawskich bibliotek znajdują się różnego typu warsztaty on-line, wspólne czytanie, quizy i zagadki literackie, gry i zabawy dla dzieci, a także nagrania wideo bibliotekarzy. Warto pamiętać, że stołeczne biblioteki przekazują również (telefonicznie lub mailowo) darmowe kody Legimi do elektronicznej wypożyczalni. Publikują też linki do bibliotek cyfrowych (Wolne lektury, Polona Biblioteki Narodowej, Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa), a także do miejsc w sieci, w których można za darmo obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać muzyki, obejrzeć zapis debaty, zwiedzić wirtualną wystawę, wybrać się w wirtualną podróż czy na spotkanie autorskie.  

Szczegółowe informacje i pełna oferta aktywności miejskich bibliotek w ramach akcji #NieZostawiamCzytelnika znajdują się na stronie www.bibliotekiwarszawy.pl oraz w mediach społecznościowych poszczególnych bibliotek dzielnicowych. 

Akcję #NieZostawiamCzytelnika, do której dołączyły także warszawskie biblioteki dzielnicowe, zainicjowało Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Jej celem jest promowanie w czasie pandemii dostępu do kultury i nauki oraz informowanie o ciekawych i wartościowych wydarzeniach, w których czytelnicy oraz bibliotekarze mogą wziąć udział zdalnie.  

Znani i lubiani autorzy książek również dostosowali się do aktualnej sytuacji i - mimo utrudnień - cały czas pozostają w kontakcie z czytelnikami: spotykają się z nimi on-line, udostępniają w sieci swoje książki. W kwietniu zaplanowane są wirtualne spotkania autorskie m.in. z Olgą Tokarczuk, która przeczyta swoje stare opowiadania, Grzegorzem Kasdepke, Joanną Olech, Maxem Cegielskim oraz Mikołajem Grynbergiem i Magdaleną Kicińską. Inicjatywa będzie realizowana w przestrzeni Facebooka, m.in. przez Unię Literacką czy Agencję autorską "Opowieści". 

O wszystkich wydarzeniach na bieżąco informuje na swoim profilu koordynator akcji - Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Inicjatywę wspierają i polecają m.in. Jacek Dehnel, Justyna Sobolewska, Paweł Sołtys, Rafał Hetman i wielu innych twórców. 

Stołeczna sieć biblioteczna to ponad dwieście placówek w 18 dzielnicach i 5 tysięcy woluminów. Warszawianki i warszawiacy mają również dostęp do nowości książkowych w wersji elektronicznej, audiobooków, filmów oraz czasopism.  

Lista projektów on-line wydłuża się każdego dnia, dlatego zachęcamy do odwiedzania strony www.kulturalna.warszawa.pl oraz Facebooka, gdzie na bieżąco aktualizowane są informacje z warszawskiego, wirtualnego świata kultury. 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda