mobile
REKLAMA

Atrakcje w Warszawie w weekend 20-21 kwietnia

Zapraszamy do odkrywania niezliczonych atrakcji, jakie Warszawa oferuje na nadchodzący weekend. Poznaj nasz przewodnik po weekendowych wydarzenich w stolicy Polski i przygotuj się na niezapomniane doznania

Karolina Witko
Atrakcje w Warszawie w weekend 20-21 kwietnia

20 kwietnia

  • Piknik ze Strażą Miejską pt.: „Zdrowo- rowerowo”, ul. Sołtyka 8/10, godz. 11:00

Rozpocznij sezon rowerowy z Strażą Miejską m.st. Warszawy podczas pikniku "Zdrowo-rowerowo" na Woli. W programie warsztaty, pokazy, prelekcje i poczęstunek. Sprawdź umiejętności jazdy na rowerze, zobacz specjalistyczny sprzęt straży miejskiej i partnerów imprezy, skosztuj pyszności i weź udział w atrakcjach dla całej rodziny.

  • Wydarzenie Twoja Przyszłość – Fundacja Wsparcia Społecznego, ul. Wysockiego 4, lok. U-1, godz. 18.00

W ramach cyklu Sobotnie Wieczory Filmowe Fundacja Wsparcia Społecznego Twoja Przyszłość już w tę sobotę organizuję wydarzenie wraz z ekranizacją filmu pt.: „Żelazna dama” (2011). Wstęp wolny. Dodatkowo kawa i herbata gratis.

  • Nightskating Warszawa, Pomnik Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, godz. 20:30

Rozpoczęcie nowego sezonu nocnych przejazdów rolkowych ulicami Warszawy. Trasa wynosi 18 km. Przejazdy zabezpiecza Policja, zespół ratownictwa medycznego Fundacji Moto-Medic oraz specjalny zespół Nightskating Warszawa Team. Udział w imprezie jest bezpłatny.

21 kwietnia

  • Spacer: pamięć o powstaniu w getcie warszawskim, ul. Tłomackie 3.5, godz. 11.00

Spacer śladami pamięci o getcie warszawskim w 81. rocznicę jego wybuchu. Odkryj historię ocalałych z Zagłady i spójrz na kwietniowe powstanie z perspektywy komunistycznych władz. Udział w spacerze jest bezpłatny, a zapisy są konieczne poprzez wysłanie maila na adres rezerwacja@jhi.pl z tytułem "Spacer 21.04" i podaniem numeru telefonu dla ewentualnego kontaktu w przypadku zmiany pogody.

  • Spacer po Nowej Pradze: Praga, Praga, tu się spełniają sny, ul. Targowa 74 (pod Dyrekcja PKP), godz. 12.00

Dołącz do wycieczki po Nowej Pradze, aby odkryć tajemnice tego niezwykłego miejsca. Dowiedz się, kim był „Ojciec Założyciel” i gdzie mieszkał. Zobacz ulicę, która była naturalną dekoracją w wielu filmach, takich jak „Zamach”, „Kolumbowie” czy „Pianista”. Czas trwania wycieczki to około 3 godziny, a wstęp wynosi 20 zł. Przewodniczką będzie Sylwia Kasprowicz, licencjonowana przewodniczka po Warszawie.

  • Dzień Ziemi w Muzeum Geologicznym, ul. Rakowiecka 4 (wejście od ul. Wiśniowej), godz. 10.00-15.00

Bogata oferta stoisk geologicznych, archeologicznych oraz muzeów przyrodniczych Warszawy. Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Parki Narodowe, Lasów Państwowych oraz mobilne laboratoria Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska również będą obecne. Nie zabraknie prelekcji i warsztatów geologicznych. Tegoroczne obchody Dnia Ziemi łączą się z 20. rocznicą powstania Światowej Sieci Geoparków, dlatego gośćmi wydarzenia będą trzy polskie geoparki UNESCO. Wstęp wolny.

  • Wymianka Ubrań, Nowy Bazar Różyckiego, ul. Targowa 52 (taras pod sklepem Salchi Papa), godz. 12.00 – 16.00

Nowy Bazar Różyckiego i Fashion Revolution Polska zapraszają na niezwykłe wydarzenie. Pozbyj się niechcianych ubrań i wymień je na nowe. Przynieś do 10 sztuk ubrań w dobrym stanie, odbierz wymiankowy bilet i ciesz się modową rewolucją. Będzie też kawa z Czaczy i możliwość odwiedzenia bazarowych sklepików. Wydarzenie jest bezpłatne, a niepotrzebne ubrania trafią do Ubrania do Oddania, wspierając Fashion Revolution Polska.

fot. pixbay
 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda