mobile
REKLAMA

Aukcje WOŚP na Allegro wystartowały!

Obecnie wystawionych jest już 2359 aukcji, z czego oferty pojawiły się w 647. Użytkownicy mogą znaleźć tam spotkania, przedmioty, dzieła sztuki czy nawet sportowe auto! Kwota licytowanych przedmiotów aktualnie to prawie 400 tysięcy złotych.

inf. prasowa
Aukcje WOŚP na Allegro wystartowały!

Udział w licytacjach to możliwość wsparcia celu Finału, czyli otolaryngologii, laryngologii i diagnostyki głowy. Jest to wspaniałe przedsięwzięcie, w którym udział może wziąć każdy, kto chce podarować od siebie coś wartościowego. Na aukcjach WOŚP znajdują się przedmioty kolekcjonerskie, warte miliony złotych, ale również wspaniałe rękodzieła, przedmioty związane z kulturą i nauką. Fundacja WOŚP zachęca do udziału każdego, kto chce podzielić się przedmiotem od serca i przekazać cząstkę siebie.

 

Allegro wspiera Fundację WOŚP od początku swego istnienia. To dla nas ogromna radość i duma, że już od 21 lat nasza platforma łączy ludzi i pomaga. Aukcje Allegro dla WOŚP bawią, wzruszają i dostarczają wielu emocji. Przede wszystkim są jednak dowodem na to, że wspólnie, bez względu na przeciwności, możemy bardzo wiele. Mam nadzieję, że 29. Finał przyniesie kolejny rekord, a my będziemy grali z Orkiestrą do końca świata i o jeden dzień dłużej -mówi Krzysztof Śpiewek z Allegro.

 

Początek z przytupem

Pierwszą ogłoszoną aukcją Allegro dla WOŚP jest czerwone Ferrari f430 f1 przekazane przez Radka Kotarskiego- znanego dziennikarza, popularnego vlogera naukowego i autora książek. Radek swój dar na aukcje ogłosił poprzez nagranie specjalnego odcinka, na kanale na Youtube, przy okazji premiery książki „Inaczej". Jak na razie jest to najdroższy przedmiot licytowany podczas 29. Finału i jeden z najdroższych w historii finałowych licytacji. W tej chwili kwota sięga ponad 300 300 złotych, a aukcja dopiero się rozpoczęła.

 

Oryginalne środki transportu

Przejazd Szybką Koleją Miejską to dla niektórych codzienność, jednak przejazd w kabinie maszynisty to już nie lada gratka dla pasjonatów. Poza wyjątkową możliwością przejazdu na licytujących czeka ekskluzywne zwiedzanie zaplecza techniczno-postojowego na Odolanach. Jest to niepowtarzalna okazja, aby poczuć się jak król torów warszawskiej kolejki.

Następną motoryzacyjną okazją może być przejażdżka 100-letnią lokomobilą HIPOLINĄ, którą umożliwia Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Co ciekawe maszyna powstała w 1919 r., a okresie międzywojennym służyła do przeprowadzania usługowych omłotów na terenie Wielkopolski. Zainteresowanych nietuzinkową przejażdżką zachęcamy do licytacji.

 

Sztuka pełna serca

Kolejną ciekawą kategorią, wśród aukcji WOŚP na serwisie Allegro jest sztuka. Możemy znaleźć m.in. Rysunek 'Jesteśmy Mocni' stworzony specjalnie na tę okazję przez Jurka Owsiaka, zbiór malarstwa akwareli dzieł Barbary Gałczyńskiej oraz fotoobraz przedstawiający trzy ostatnie córki ogiera Monogramm, które są własnością Stadniny Koni w Michałowie – klaczy: Emocja, Espadrilla i Palmira. Do obrazu dołączone są trzy warkocze wykonane z ich włosów, które zostały pobrane podczas wyczesywania ich grzyw przed wykonaniem sesji zdjęciowej.

Warto wspomnieć, że WOŚP razem z Allegro udało się zebrać ponad 79 milionów. Tylko w zeszłym Finale - 14 852 000 016 złotych - przepotężna suma. A my zawsze mówimy, żeby przy okazji tych aukcji bawić się, pokazywać, że coś się dzieje u Was fajnego i ci, którzy licytują, są pełni emocji. Sam biorę w tym udział, więc wiem, o jakich emocjach możemy mówić - Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP.

Rzeczy od serca

Wyjątkową opcją, z jakiej słyną aukcje WOŚP w serwisie Allegro, są spotkania ze znanymi i lubianymi osobami. Już po raz kolejny znakomici aktorki i aktorzy, sportsmenki, sportowcy, politycy i polityczki chcą poświęcić swój czas i spotkać się z tymi, którzy zdecydują się wesprzeć cel 29. Finału.

Wyjątkową perełką jest pomnik Piotra Skrzyneckiego, który przekazał Zbigniew Preisner. Drugi identyczny pomnik wpisał się na stałe w krajobraz Starego Rynku w Krakowie.

 

 

 

 

Źródło: WOŚP

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda