mobile

AZS UW Handball Team awansował do I ligi

AZS UW Warszawa Handball Team pojawiło się na mapie rozgrywek I ligi piłkarzy ręcznych! Po udanych barażach z Orkanem Ostróda szczypiorniści z Warszawy wrócili, po trzyletniej przerwie do rozgrywek pierwszej ligi, w której już zdążyli namieszać.
 

Mateusz Wysokiński
AZS UW Handball Team awansował do I ligi

Trzy lata może odmienić oblicze każdej drużyny – zmiany kadrowe, gorsze momenty gry, słabsza forma piłkarzy. Historia każdego klubu sportowego na świecie to opowieść o pokonywaniu słabości, ambicji i chęci zaimponowania swoimi dokonaniami. Piłkarze ręczni AZS UW idealnie wpisują się w charakter drużyny, która nie odpuszcza i walczy o swoje. W poprzednim sezonie pokonali w barażach Orkan Ostróda. Pierwszy mecz, skończony remisem 25-25 zwiastował wielką walkę w spotkaniu rewanżowym. Pomimo przegrywania pierwszej połowy, hart ducha zwyciężył i to Warszawiacy znaleźli się w wyższej klasie rozgrywkowej.


Z pozoru, wydawać by się mogło, że bycie beniaminkiem po kilkuletniej przerwie to ciezka sprawa. Jakże wiec zaskoczeni muszą być rywale faktem, że studencka drużyna jest obecnie liderem rozgrywek. Po niezwykle zaciętym i traumatycznym pojedynku z MKS Grudziądz (33:32) reprezentanci UW pokonali w ubiegłą niedzielę MKS Real Astromal Leszno (30:26) i bez straty punktowej liderują rozgrywkami.


Oczekiwania względem klubu z tygodnia na tydzień rosną. Mocna drużyna, która już nie raz udowodniła na parkiecie swoją jakość, ma nie łatwe zadanie. Poprzedni sezon skończony awansem do I ligi, jak też udziałem w IV Rundzie Pucharu Polski pobudził wielkie apetyty zawodników, którzy obecnie nie boją się konfrontacji z nikim w ligowej tabeli. Przed nami 26 spotkań w dwóch rundach, determinacja i chęć podejmowania wyzwań to wielka siła, jaką obdarzony jest warszawski zespół.
Czy Stolica będzie miała swojego przedstawiciela w najbardziej prestiżowej PGNiG Superlidze, w której mierzą się takie potęgi jak Vive Targi Kielce, oraz Wisła Płock? Czas pokaże, jednakże szczypiorniści obiecują, że zostawią serce na boisku. W zamian bardzo proszą o wsparcie i kibicowanie w tym ciężkim sezonie. Wielką drużynę zawsze cechują wielcy kibice i wartościowym jest oglądanie, jak zapisuje się warszawską kartę historii piłki ręcznej na nowo.


AZS UW swoje mecze rozgrywa w Centrum Sportu i Rekreacji UW na ulicy Banacha 2a, zapraszamy  na zobaczenie samemu co potrafią zawodnicy stołecznego klubu i dopingujmy ich jak najmocniej tylko umiemy. Zawodnicy już udowodnili, że na to zasługują. 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda