mobile
REKLAMA

Bądźmy uważni na drogach

Jak co roku, w okresie jesienno-zimowym, zwiększa się liczba wypadków na drogach. Policja apeluje do wszystkich, zarówno kierowców, jak i pieszych, o zwiększoną czujność, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i szacunek dla innych na drodze

Anna Teodorowicz
Bądźmy uważni na drogach

W ostatnich dniach zanotowano kilka tragicznych zdarzeń na drogach, które ponownie rzucają światło na pilną potrzebę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Z informacji Policji wiemy, że dnia 21 listopada, kierujący ciężarówką, ruszając po postoju, potrącił idącą wzdłuż budynku pieszą. Pomimo przewiezienia poszkodowanej do szpitala, niestety zmarła. Tego samego dnia, inna piesza, po wyjściu ze swojego pojazdu, wtargnęła pod nadjeżdżający samochód, co skończyło się tragicznie na miejscu. Również 21 listopada na nieoświetlonym odcinku drogi w obszarze zabudowanym kierowca samochodu osobowego potrącił pieszego idącego nieprawidłową stroną drogi. Mimo podjętej reanimacji pieszy zmarł w szpitalu. Następnego dnia, 22 listopada, kierujący samochodem nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez oznaczone przejście dla pieszych. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł w szpitalu. Tego samego dnia kierująca samochodem na przejściu dla pieszych potrąciła pieszego, co również zakończyło się tragicznie.

Te smutne wydarzenia stanowią bolesne przypomnienie o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez wszystkich uczestników. Zarówno kierowcy, jak i piesi powinni być niezwykle ostrożni i zdawać sobie sprawę, że ich decyzje na drodze mają realne konsekwencje, które wpływają na życie innych ludzi.  

fot. Policja 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda